با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لسان القرآن (جلد ۴)

دانلود و خرید کتاب لسان القرآن (جلد ۴)

درس‌نامه نحو اجتهادی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لسان القرآن (جلد ۴)  نوشته  مصطفی جمالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب لسان القرآن (جلد ۴)

کتاب لسان القرآن (جلد ۴) نوشته مصطفی جمالی که یک درس‌نامه نحو اجتهادی است یکی از مجموعه کتاب‌های لسان القرآن است که با هدف کمک به شناخت اصولی و بهتر قرآن نوشته شده است. 

درباره مجموعه لسان القرآن 

راه استنباط قواعد علوم از قرآن و روایات از مسیری می‌گذرد که مهم‌ترین  مقدمه آن ادبیات است و در میان علوم ادبی، علم نحو دارای جایگاه ویژه‌ای است. در واقع ادبیات قرار است بسیاری از معارف را از متن دین استخراج کند و ابزار فهم دین باشد، اما همین ابزار نیازمند تحلیل اجتهادی است. یعنی قواعدی که قرار است ابزار فهم دین باشد ابتدا باید درباره صحت آن اطمینان پیدا کرد. 

علم نحو توسط ادیبان تاکنون توانسته است بسیاری از مشکلات فقهی تفسیری را حل کند اما هنوز بسیاری از عرصه‌های فقهی تفسیری وجود دارد که استخراج از آن وابسته به تحلیل‌های اجتهادی در علم نحو است. اجتهاد در نحو راه تولید علم را هموار می‌کند و این دانش قادر است معانی عمیق تازه‌ای خلق کند. 

مجموعه کتاب لسان قرآن با دید اجتهادی به سراغ معانی قرآن رفته است پس از خواندن کتاب درس‌نامه خارج صرف باید به سراغ آن آمد. 

خواندن مجموعه لسان القرآن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به طلاب حوزه و علاقه‌مندان به شناخت بهتر قرآن پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۴
شابک‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۳۷۵-۰‬‬
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۴
شابک‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۲۰۴-۳۷۵-۰‬‬