با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آشنایی با ادیان آسمانی

دانلود و خرید کتاب آشنایی با ادیان آسمانی

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آشنایی با ادیان آسمانی  نوشته  جواد باغبانی‌آرانی‌‫  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آشنایی با ادیان آسمانی

کتاب آشنایی با ادیان آسمانی نوشته جواد باغبانی آرانی است. این کتاب یکی از مجموعه کتاب‌های درس‌نوشتار است. این مجموعه سعی دارد بهترین اطلاعات را با زبانی روان و منسجم در اختیار علاقه‌مندان و دانشجویان قرار دهد.

درباره کتاب آشنایی با ادیان آسمانی

کتاب آشنایی با ادیان آسمانی شانزده درس دارد. این درس‌ها به این ترتیب آمده‌اند: دو درس زردشتی، هشت درس یهودیت، پنج درس صابئین و مسیحیت و یک درس اسلام. در هر درس تاریخ، اعتقادات، فرقه‌ها، آیین‌ها، آداب و عبادات هر دین و نگاه قرآن به آن دین بررسی شده است. هر درس یک چکیده دارد و در انتهای این مجموعه یک کتابنامه است.

در این کتاب سعی شده است درباره دین مبین اسلام بحث اندکی شود؛ زیرا اکثر مخاطبان این مجموعه مسلمانان‌اند و آنان با اسلام آشنا هستند. از سوی دیگر فرض بر این قرار دارد که مخاطبان این کتاب شناختشان به ادیان توحیدی دیگر اندک فرض شده است، یهودیان جمعیت اندکی دارند، اما به سبب تاثیر انکارناپذیرشان در اکثر مجامع جهانی، آشنایی با یهودیت دروس بیشتری را به خود اختصاص داده است. مسیحیت نیز به سبب تبشیری بودن به ویژه در کشورهای اسلامی بعد از یهودیت بیشترین دروس را دارد.

ترتیب ادیان آسمانی در این نوشته با توجه به قدمت آن‌ها بوده است. بر این اساس، به ترتیب ادیان زردشت، یهودیت، صابئین و مسیحیت و در نهایت اسلام آمده است.

خواندن کتاب آشنایی با ادیان آسمانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت ادیان آسمانی پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mirzakazemi
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

این کتاب خیلی کلی. برای کسی که اصلا اطلاعاتی از ادیان نداره و میخواد تازه شروع به مطالعه کنه بسیار عالیه. سریع و پوست کنده مطالب مهم را در اختیار مخاطب میگذارد و او را در بین کلمات گیج نمیکند.

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۴۹۳-۹۷۴-۷‬‬
تعداد صفحات۱۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۴۹۳-۹۷۴-۷‬‬