با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب در منزل عشق اثر محسن کشتکار

دانلود و خرید کتاب در منزل عشق

تفسیر و طنز در حوزه‌ی ازدواج و خانواده

۴٫۴ از ۱۲ نظر
۴٫۴ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در منزل عشق  نوشته  محسن کشتکار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در منزل عشق

در منزل عشق، نوشته‌ محسن کشتکار کتابی است که نکات جالب قرآنی و دینی؛ در زمینه عشق، ازدواج و روانشناسی خانواده را با بیانی طنز، به صورت داستان‌های فانتزی کوتاه بیان می‌کند.

درباره کتاب در منزل عشق

کتاب‌های گوناگونی در زمینه‌ی ازدواج و خانواده در بازار وجود دارد اما ترکیب تفسیر قرآن و طنز در قالب داستان‌های فانتزی، کار جدیدی است که در این کتاب انجام شده.

ابتکار دوم نویسند‌ی کتاب، جایگذاری شکلک‌های تلفن همراه در بین متن است و سعی کرده تا برای خواننده جاذبه‌ی بصری ایجاد کند و قسمت جدی و طنز را کمی تفکیک شده ارائه دهد.

هرچند در نگاه اول ممکن است ترکیب طنز و تفسیر قرآن عجیب به نظر بیاید، اما شاید این شیوه‌ی پرداختن به نکات تفسیری باعث ماندگاری نکات در ذهن شود و در خواننده، شوق پژوهش‌های بیشتر و خواندن تفسیرهای مختلف را ایجاد کند.

داستان‌های کتاب در منزل عشق نوشته‌ی محسن کشتکار، فانتزی هستند. اسم شخصیت اصلی شنگول‌العلماست و داستان‌ها در زمان‌ و مکان نامعلوم و دور، اتفاق می‌افتند؛ و سعی شده با گریز ناگهانی به زمان حال یا استفاده از واژه‌ها و فعل‌های اختراعی و تضاد و غلو و .... لبخند، بر لبان خواننده نشانده شود.

نکات بسیار پیشرفته‌ی روانشناسی در قرآن وجود دارد که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است. اگر قرآن در زندگی ما جاری شود، خدا و محبت و عشق هم بین ما جاری می‌شود.

در کتاب در منزل عشق، گاه نکات تفسیری پیچیده در زمینه عشق و عاشقی گفته شده است، گاه نکات ساده‌ای که با رعایت کردن آن‌ها تغییرات اساسی و بسیار خوبی را می‌توان در زندگی ایجاد کرد. راز موفقیت این است که قرآن از عقل وارد قلب شود و به چیزهایی که می‌دانیم و یاد می‌گیریم عمل کنیم.

خواندن کتاب در منزل عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام افرادی که دوست دارند قرآنی عاشق شوند و ظرافت‌های روانشناسی قرآن را بشناسند و در زندگی پیاده کنند، البته با چاشنی لبخند و طنز. چون بیشتر مطالب حول ازدواج و جوانان نوشته شده است لذا کتاب برای سنین پایین مناسب نیست.

درباره‌ی محسن کشتکار

محسن کشتکار از دوران نوجوانی در رشته‌ی معرق فعالیت داشته است. و همواره سعی می‌کرده اشعار عرفانی و آیات قرآنی را از درون چوب‌ها بیرون آورد و به صورت تابلوهای معرق، چشم‌ها را به دیدن معنویت دعوت کند.

اما درگاهی که او را وارد پژوهش‌های قرآنی کرد این بود که همزمان با معرق‌کاری، گوش خود را بیکار نمی‌گذاشت و صوت‌های تفسیری قرآن را از اساتید مختلف حوزه و دانشگاه گوش می‌داد. معرق و تفسیر با هم. دست مشغول معرق و گوش مشغول تفسیر. و این بهانه‌ای شد برای پژوهش‌های مختلف و تدبر بیشتر در آیات. روحیه طنز او باعث شد به این فکر بیفتد که تفسیر را با طنز ترکیب کند و آن را به صورت کتاب در منزل عشق در اختیار همه قرار دهد.

بخش‌هایی از کتاب در منزل عشق

در خویشتن خویش همی بودمی که ناگه یکی از مریدان به نزد من آمد و گفت: سلام شنگول‌العلما. آمده‌ام تا مرا پند دهید. بر من روشن بنمایید چگونه عیوب خود را بشناسم؟!

من: سلام بر تو. یکی از عیوب همسرت را به او بگو، تا او تمام عیوب تو را از خریدهای عقد تا زمان حال حاضر، برایت بگوید. و بدین گونه به تمام عیوب خود پی می‌بری و می‌توانی در جهت رفع آنان کوشا باشی.

شاگرد: من نیز می‌توانم چون او کنم.

من: تو چون مکن. چان کن.

شاگرد: جکی چان؟! رزمی‌کار؟!

من: نه. منظورم از چان این است که اگر او برخورد یوسفی(ع) ندارد، تو برخورد یوسفی(ع) کن.

شاگرد: یعنی چه؟

من: حضرت یوسف(ع) وقتی با برادرانش که به او ظلم کرده‌اند، مواجه شد اصلاً از اینکه او را به چاه انداخته بودند، نگفت. بلکه از زندان افتادنش که تقصیر فرد دیگری (زلیخا) بود، گفت. و ثانیاً نگفت برادرانم به من بد کردند گفت: شیطان بین من و برادرانم را برهم زد. تقصیر را گردن شیطان انداخت. برخورد یوسفی(ع) یعنی به رو نیاوردن عیوب و تقصیر همسر و غیره و سرزش نکردن.... قالَ یا أَبَتِ هذا تَأْویلُ رُءْیایَ مِنْ قَبْلُ قَدْ جَعَلَها رَبِّی حَقًّا وَ قَدْ أَحْسَنَ بی‌ إِذْ أَخْرَجَنی‌ مِنَ السِّجْنِ وَ جاءَ بِکُمْ مِنَ الْبَدْوِ مِنْ بَعْدِ أَنْ نَزَغَ الشَّیْطانُ بَیْنی‌ وَ بَیْنَ إِخْوَتی‌ ... (یوسف۱۰۰) ..و[یوسف‌] گفت: ای پدر، این است تعبیر خواب پیشین من، به یقین، پروردگارم آن را راست گردانید و به من احسان کرد آن گاه که مرا از زندان خارج ساخت و شما را از بیابان‌[کنعان به مصر] باز آورد، پس از آنکه شیطان میان من و برادرانم را بر هم زد... (یوسف ۱۰۰)

با این حرف من، او دامنش از دست برفت و سر در جَیب خویش فرو برد.

من: مراقب دامنت باش. دارد از دست می‌رود. الان قیمت دامن مردانه بسیار زیاد شده است.

فهرست کتاب در منزل عشق

 • اگر خدا بخواهد، هرچه خدا بخواهد
 • شرح عشق و عاشق و معشوق
 • الگوی‌های زندگی مشترک
 • غضب رحمانی
 • زندگی زهرایی(س)
 • من و یک نامحرم
 • خواستگاری از حکیمه‌بانو
 • قوانین محبوبیت و دوستی با نامحرم
 • دوستی پنهانی
 • دو خان ازدواج
 • مهریه‌ یا صداق
 • ناهمانگی زبان قال با زبان حال
 • قانون دو سکوت در ازدواج
 • ازدواج با نازپرورده
 • تنظیمات عزت و ذلت و مقـام حب
 • تفسیر قانتات از اصول مهم خانواده
 • ظرفیتشناسی و فرهنگسازی
 • بهشت زیر پای مادران نیست
 • تفاوت عشق و دوست داشتن
 • سطح پرواز عشاق
 • ملکه
 • ملکه و محسن
 • ملکه و محسن دو 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
malih motevasseli
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

عالییییی🌸خیلی داستان خنده دار و طنزی است⛄ممنون از نویسندش

سجاد رحیمی مدیسه
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

کتاب بسیار کاربردی هست که با زبان طنز، عمیق ترین و پیچیده ترین مفاهیم زندگی زناشویی را به مخاطب یاد می دهد. کتاب نویسنده، به اعتقاد من کتابی ساده برای مشکلات پیچیده ی زندگی های امروزی هست. به نوبه خود خوشحالم

- بیشتر
SARA
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

خوب بود.

کارمن سندیگو
۱۳۹۹/۰۸/۲۰

عالیه💜👌👌👌

shahravesh
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

خیلی عالی و کاربردی و با نگاه طنز و در عین حال عمیق مفاهیم دینی رو بیان کرده

💖💖مطهره💖💖
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

هم کاربردی هست و هم طنز باخوندن این کتاب زندگی جذابی داری حتی اگه مجرد باشی چون توی این کتاب نشون میده چجوری بدبخت ترین ادم ها هم یهو پولدار میشن

مری ماه.
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

خیلی خیلی بدو لوس بود...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۲۰۶۱۳۱۷
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۲۰۶۱۳۱۷