با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن اثر پویا توفیق

دانلود و خرید کتاب ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن  نوشته  پویا توفیق  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن

ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن اثر پویا توفیق به ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم های ایجاد ان پرداخته است.

بیماری آلزایمر یک بیماری تحلیل برنده‌ی سیستم عصبی مرکزی است که در سال ۱۹۰۶میلادی توسط یک نوروپاتولوژیست آلمانی به نام آلویز آلزایمر شناخته شد. محققان با مطالعه بر روی بیماران آلزایمری نشان دادند که هر دو فاکتور ژنتیکی و محیطی می‌تواند بر روی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر تاثیر بگذارد. از طرف دیگر ﺟﻤﻌ.ﻴﺖ ﻛﺸﻮرها رو ﺑـﻪ ﺳـﺎﻟﻤﻨﺪی اﺳـﺖ و ﺷﻴﻮع ﺑﻴﻤﺎری آﻟﺰاﻳﻤﺮ در ﺳﻨﻴﻦ ﺑﺎﻻ بیشتر میﺷـﻮد. 

جمعیت اﻳﺮان نیز اﻛﻨﻮن از ﻣﻴﺎن ﺳﺎلی در ﺣﺎل ﺣﺮﻛﺖ ﺑـﻪ ﺳـﻤﺖ ﺳـﺎﻟﻤﻨﺪی اﺳﺖ و ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﻲشود در دو ﺗﺎ ﺳﻪ دﻫﻪ آﻳﻨﺪه، %۲۵ جمعیتﻛﺸﻮر ﺳﺎﻟﻤﻨﺪ ﺷﻮﻧﺪ و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ارﺗﺒﺎط آﻟﺰاﻳﻤﺮ و ﺑـﺎﻻ رﻓـﺘﻦ سن، هشت تا ده درصد اﻳﻦ ﺟﻤﻌﻴﺖ ﺳﺎﻟﻤﻨﺪ ﮔﺮﻓﺘﺎر آلزایمر خواهند ﺷﺪ.

 عوارض بالینی و هزینه‌های مربوط به ابتلا به بیماری آلزایمر و اثرات آن بر خانواه‌های درگیر نیز از مباحث بسیار مهم‌اند. 

 درباره کتاب ژنتیک بیماری آلزایمر و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد آن

کمبود منابع علمی فارسی در خصوص ژنتیک و مکانیسم‌های مولکولی ایجاد این بیماری، نویسنده را بر آن داشت تا این کتاب حاضر را تالیف کند و در اختیار اساتید، دانشجویان و محققانی که در زمینه مکانیسم‌های مولکولی وقوع بیماری آلزایمر تحقیق می‌کنند، ﻗﺮار دهد.

 در این کتاب توصیفات علمی و مختصری از بیماری آلزایمر، پاتولوژی بیماری آلزایمر، فاکتورهای خطر بیماری آلزایمر، اختلال در عملکرد سد خونی-مغزی و ژن‌های دخیل در ایمنی ذاتی که خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نشان می‌دهند، اراِئه شده تا یک مرجع سریع برای انتقال مفاهیم باشد و دیدگاه‌های بدیعی را برای اهداف درمانی جدید جهت کمک به مداوای این بیماری میسر سازد.

 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۶۶۲-۲۵۱-۹۲۲-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۶۶۲-۲۵۱-۹۲۲-۳