با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب نان سال‌های جنگ اثر محمود شم‌آبادی

دانلود و خرید کتاب نان سال‌های جنگ

خاطرات زنان روستای صد خَرو در پشتیبانی جنگ

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نان سال‌های جنگ  نوشته  محمود شم‌آبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نان سال‌های جنگ

کتاب نان سال‌های جنگ نوشته محمود شم‌آبادی است که که محمد اصغرزاده آن را گردآوری کرده است. روستای صدخرو سبزوار یکی از هزاران روستایی است که در سال‌های دفاع مقدس، به پشتیبانی از جنگ مشغول بود. اما در تاریخ دفاع مقدس کمتر به نقش این روستاها پرداخته شده و با بی‌مهری تاریخ‌نگاران مواجه بوده است.

درباره کتاب نان سال‌های جنگ

دشمن آمده بود خانه بسوزاند، اما زنان روستا دست روی دست نگذاشتند. شروع کردند به نان پختن برای جبهه، نان و کلوچه، آش و مربا و… هرچه از دستشان برمی‌آمد، دریغ نمی‌کردند. زنان روستایی خانه را میدان نبرد دیدند و خودشان را به میان مهلکه انداختند. زنان روستا هم پای مردانشان کار می‌کردند و جهاد. خواهری که سلمان هراتی در یکی از شعرهایش تصویر کرده است، یکی از هزاران زن روستایی است که برای رزمندگان دستکش می‌بافته یا شال گردن و کلاه.

امام خمینی(ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره عظمت کار این زنان گفته است: «من وقتی که در تلویزیون می‌بینم این بانوان محترم را که اشتغال دارند به همراهی کردن و پشتیبانی کردن از لشکر و قوای مسلح، ارزشی برای آنها در دلم احساس می‌کنم که برای کسی دیگر نمی‌توانم آن‌طور ارزش قائل شوم. آنها یک کارهایی که می‌کنند که دنبالش توقع اینکه یک مقام یا یک پستی را اشغال کنند، با یک چیزی از مردم خواهش کنند؛ هیچ این مسائل نیست، بلکه سربازان گمنامی هستند که در جبهه‌ها باید گفت مشغول جهاد هستند.»

«نان سال‌های جنگ» خاطرات زنان روستای صدخرو در پشتیبانی از جبهه و رزمندگان را در ۱۶ فصل روایت کرده است و بخش پایانی کتاب نیز به تصاویر زنان جهادگر و شهدای این روستا اختصاص دارد.

خواندن کتاب نان سال‌های جنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ جنگ پیشنهاد می‌کنیم

سایر کتاب‌های محمود شم‌آبادی

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حکیم
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

تا به حال همچین کتابی نخوانده بودم. متن روان و موضوع منحصر به فرد. جست و جویی کردم و این اولین کتاب با این موضوع در کشور بود‌. خدا قوت

maryhzd
۱۴۰۰/۰۴/۰۹

یک ستاره بیشتر دادم؛ به احترام نوع نگاه و سوژه ویژه کتاب. اینکه زنان روستا و فعالیت هایشان را به صورت یک مجموعه بنگریم، خیلی جذاب و خلاقانه بود. با این حال مقدمه کتاب کمی توی ذوقم زد و تا

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۹۵۵-۷
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۹۵۵-۷