با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری اثر سعید فرامرزیانی

دانلود و خرید کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری

مطالعات انتقادی رسانه‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری  نوشته  سعید فرامرزیانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری

کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری نوشته سعید فرامرزیانی و پروانه فرامرزیانی  است. اگر با دیدی كمی و مبتنی بر آمار و داده‌های آماری و بینشی عینی‌گرا بنگریم، این رسانه‌ها هستند كه با انعكاس واقعیت‌ها و تشبیه‌سازی‌هایی از واقعیت‌ها به زندگی مردم سمت وسو می دهند. با این نگاه، رسانه‌ها عقبه اصلی ذهنیت سازی ها در میان افكارعمومی بوده‌اند. از منظر پوزیتیویست‌ها، جهان عرصه‌ای است كه رسانه‌ها این عرصه وسیع را به طور عینی و ملموس و همان طور كه هست به مردم نشان می دهند.

رسانه‌ها فقط حمل كننده واقعیت‌ها هستند و اگر دخل و تصرفی در محتوای واقعیت‌ها صورت گیرد، ناشی از محدودیت‌ها و مشخصه‌های رسانه‌ها است. درحقیقت، شكل و قالب فكری عموم مردم، با این نگاه، دقیقا هم‌سو با واقعیت هدایت می‌شود. در حوزه مطالعاتی رسانه‌ها می‌توان ریشه این نگرش‌ها به رسانه را در نحله نظری گلوله جادویی و تزریقی جست و جو كرد. در این رویكرد، افكارعمومی یا به عبارتی ساده‌تر عموم مردم، یا همان مخاطبان، هیچ نقش و تأثیری در روند ردوبدل شدن اطلاعات از سوی رسانه‌ها نداشته‌اند و این رسانه‌ها هستند كه مدعی انعكاس درست و مناسب اطالعات در میان مردم بودند و هیچ بازخوردی از سوی مردم یا مخاطبان برای رسانه‌ها طراحی نشده بود. 

این کتاب سعی دارد رسانه و جایگاه و اعتبار آن در دنیای امروز را بررسی کند. 

خواندن کتاب گفتمان‌شناسی رسانه‌های خبری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه رسانه و خبر پیشنهاد می‌کنیم

سایر کتاب‌های سعید فرامرزیانی

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۲۸-۶۷-۷
تعداد صفحات۱۷۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۲۸-۶۷-۷