با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صحنه‌گردان عاشورا

دانلود و خرید کتاب صحنه‌گردان عاشورا

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صحنه‌گردان عاشورا  نوشته  محمدهادی مصلحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صحنه‌گردان عاشورا

صحنه‌گردان عاشورا کتابی نوشته محمدهادی مصلحی است که به تحلیل معرفتی و شناختی واقعه بزرگ عاشورا می پردازد.

 درباره کتاب صحنه‌گردان عاشورا

موضوع این کتاب، یکی از مهمترین و سنگین‌ترین مباحث معرفتی بشـر است که فکر و ذکر تمام انسان‌های این کره خا کی را به خود مشغول کرده است؛ یعنی پیدا کردن ریشه پیدایش حوادث و به بیان دینی، قضا و قدر، آن هم در بستر مهمترین بحث ناموسی شیعه، یعنی واقعه کربلا.

در این کتاب به زیبایی و با استفاده از آیات قرآن کریم، روایات، ادعیه و زیارات اهل بیت علیهم السلام، نقش صحنه­‌گردان عاشورا  یعنی خداوند یکتا به نمایش گذاشته شده است. بررسی نقش خداوند در حادثه عاشورا بنایی است که بر شالوده نگاه صحیح به نحوه قضا و قدر الهی پابرجا می­شود. ازاین ­رو در این کتاب، با کمک آیاتی از سوره­‌های آل عمران و انفال که به بازخوانی جعبه سیاه حوادث جنگ احد و بدر پرداخته­ اند، سبک­‌های مختلف صحنه­‌گردانی پروردگار عالم در حوادث مورد بررسی قرار گرفته است. البته پیش‌­نیاز ورود به بحث قضا و قدر، مباحثی چون هدف خلقت و نحوه‌ نقش‌آفرینی دیگر موجودات مختار، همچون انسان‌های مؤمن و کافر و شیاطین و فرشتگان و دیگر عوامل است.

سبک نگارش کتاب به گونه‌ای است که فضای جلسات عزای ماه محرم در ذهن خواننده بازآفرینی شود تا خوانننده خود را در مجلس عزا تصور کند و با غرق شدن در فضای شور و شعور حسینی به مطالعه کتاب بپردازد.

هدف این کتاب، ارتقای سطح باورهای شیفتگان ولایت و بندگان خداوند و ارادتمندان به ساحت مقدس قرآن کریم است.

 خواندن کتاب صحنه‌گردان عاشورا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای استفاده تمام ارادتمندان و محبین حضرت اباعبدالله است که قسمتی از سرمایه عمر خویش را در مجالس عزای ارباب صرف کرده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۷۱۴۸۵۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

سلام حتما این کتاب رو همه تو هر سطحی از فکری که هستند به نظر من بایستی بخونه فکر بکنه و از نتایج اون برای لحظه لحظه زندگی استفاده بکنه

Deltang
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

کتاب خوب اما متاسفانه pfd!!! اصلا نسخه pdf ارزش خرید نداره فقطEpub

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱۷ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۷۷۸۸-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۷۱۷صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۷۷۸۸-۶