با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم

دانلود و خرید کتاب سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم  نوشته  افسانه باقری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم

سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم کتابی نوشته افسانه باقری با موضوع سبک زندگی اسلامی است.

شکی نیست که سبک زندگی هر فرد و جامعه‌ای متأثر از نوع باورها و ارزش‌های حاکم بر آن فرد و جامعه است . جهان‌بینی مادی و ارزش‌های لذت‌گرايانه و سودمحورانه طبیعتاً سبک زندگی خاصی را پديد می‌آورند؛ همانطور که جهان بینی الهی و ارزش‌های کمال‌گرايانه و سعادت محورانه سبک خاصی از زندگی را شکل می‌دهند.

بنابراين دين در گام نخست با ارائه جهان بینی و ايدئولوژي ويژه ای زيربنای شکل‌دهی به زيست دين‌دارانه را می‌سازد. در مرحله بعد  با ارائه آداب و دستورالعمل‌های خاصی برای همه ابعاد زندگی انسان در حقیقت به دنبال شکل‌دهی به نوع خاصی از زيست انسانی است. دستورالعمل‌های اخلاقی و حقوقی و فقهی دين، در واقع به منظور ارائه الگويی از زيست دينی و خداپسندانه است. دستورالعمل‌هايی که در حوزه پوشش، خوراک، آرايش، رفتار با خانواده، رفتار با همسايگان، رفتار با

هم‌کیشان و غیر هم‌کیشان و تعاملات و ارتباطات بین الادیانی و بین المذاهبی در دين مطرح شده است همگی برا ساختن سبک زندگی دينی است.

نویسنده در این اثر به سراغ منبع و مرجع سبک زندگی اسلامی یعنی کتاب آسمانی مسلمانان، قرآن کریم رفته است و دیدگاه این کتاب شریف آسمانی را درباره سبک و سیاق زندگی سالم در ابعاد مختلف اعتقادی، رفتاری، اجتماعی و اخلاقی بررسی کرده است.

 خواندن کتاب سبک زندگی اسلامی در قرآن کریم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به موضوع سبک زندگی و جامعه‌شناسی اسلامی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۰۱-۲۴-۹
تعداد صفحات۲۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۰۱-۲۴-۹