با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل

دانلود و خرید کتاب تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل  نوشته  محسن علمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل

تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل کتابی تخصصی با موضوع پرورش زنبور عسل برای متخصصان این رشته است که به قلم محسن علمی نوشته شده است.

زنبورداران، در مواقع کمبود شهد و گرده، کلنی های زنبور عسل خود را یا به مناطق پرگل کوچ می دهند یا با غذاهای مکمل تغذیه می‌کنند. گرفتن هرکدام از این تصمیم‌های مدیریتی با در نظر داشتن اصول اقتصادی انجام می‌گیرد. در کشور ما که آب و هوای مناطق مختلف آن تفاوت زیادی دارد، زنبوردارن با کوچ دادن کلنی‌های خود به مناطق مختلف تا حدودی می‌توانند از بیشتر اوقات سال برای کلنی‌های خود غذا فراهم سازند. ولی به دلایلی از جمله تاثیر عوامل مختلف بر نوع و میزان دسترسی به منابع شهد و گرده، عدم وجود منابع شهد و گرده در مواقع خاصی از سال در هیچکدام از مناطق جغرافیایی و از همه مهمتر هزینه‌های سنگین کوچ، ممکن است گزینه دوم یعنی تغذیه کمکی کلنی‌ها مد نظر قرار گیرد یا اینکه ترکیبی از هر دو روش بکار گرفته شود. به هرحال یک زنبوردار زمانی موفق خواهد بود که بداند و بتواند کلنی‌های خود را در مواقع نیاز تغذیه کمکی نماید. میزان پرورش لارو و وضعیت تغذیه‌ای کلنی، کمیت و کیفیت شهد و گرده‌ای که به داخل کندو وارد می‌شود و ذخایر غذایی داخل کندو تعیین کننده لزوم استفاده از غذاهای مکمل برای تغذیه زنبوران عسل است.

در این کتاب تمامی نکات مهم در زمینه تغذیه تحریکی زنبور عسل به تشریح بیان شده است.

 خواندن کتاب تغذیه‌ی تحریکی زنبور عسل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 متخصصان پرورش زنبور عسل و دست‌اندرکاران این حرفه

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۸۷-۸۵-۷
تعداد صفحات۹۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۸۷-۸۵-۷