با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلور گیلان

دانلود و خرید کتاب فلور گیلان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلور گیلان  نوشته  ولی الله مظفریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فلور گیلان

کتاب فلور گیلان، نوشته ولی‌الله مظفریان، یک اثر پژوهشی بزرگ است که درباره‌ی گیاهان و نوع پوشش گیاهی منطقه گیلان نوشته شده است. 

درباره‌ی کتاب فلور گیلان

گیاهان از شگفتی‌های طبیعت هستند. نقش گیاهان را نمی‌توان در  تغذیه، توسعه صنعت و سالم‌سازی محیطزیست و جلوگیری از فرسایش خاک نادیده گرفت. دارند. گیاهان به اندازه زمین برای زندگی انسان‌ها و جانوران مهم و حیاتی هستند و ارزشمندترین ثروت هر کشور محسوب می‌شوند.

موضوع پوشش گیاهی در استان گیلان هم از این قاعده مستثنی نیست. گیلان اقلیم خاص و منحصربه‌فردی دارد و یکی از رویشگاه‌های مهم و متنوع گیاهی است. حدود بیست درصد فلور کشور در این استان می‌روید و حدود دو هزار گونه گیاهی تاکنون در این استان شناسایی شده است. همین سرمایه طبیعی سبب شده است تا ردپای این گیاهان در سبک زندگی مردم این دیار مشهود باشد. تا جایی که در تنوع غذایی، معماری، اقتصاد، صنعت، پزشکی و... نقشی پررنگ داشته و دارند. ولی‌الله مظفریان در کتاب فلور گیلان درباره‌ی پوشش گیاهی این منطقه نوشته شده است. دو فصل نیز به گیاهان گل‌دار و گیاهان بی‌گل اختصاص دارد. علاوه بر این کتاب تصاویر زیبایی دارد که به جذابیت آن افزوده است.

کتاب فلور گیلان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب فلور گیلان یک کتاب خواندنی و مفید برای تمام علاقه‌مندان به پژوهش‌های زیست‌شناسی و گیاه‌شناسی است. 

بخشی از کتاب فلور گیلان

پوشش گیاهی و جوامع و گروه‌های کاربردی استان گیلان براساس موقعیت و رویشگاه آن‌ها

استان گیلان حوزه خزری ناحیه اروپا –سیبری قرار گرفته و بنا به شرایط اکولوژیک و میزان بارندگی و پستی‌ و بلندی‌های بسیار دارای تنوع گونه‌ای بسیار غنی است اگرچه که بخش دشتی آن اغلب زیرکشت محصول برنج و دامنه‌های آن نیز زیرکشت باغ‌های چای و مرکبات قرار دارد و بخش جنگلی آن نیز به دلیل تراکم و سایه فراوان زیر سیطره تعداد معدودی از درختان و درختچه‌های جنگلی قرار دارد و با این اوصاف در زیر اشکوب جنگلی تنوع گونه‌ای گیاهی زیاد نیست و اغلب دربرگیرنده تعدادی از گیاهان سایه‌دوست و رطوبت‌پسند است، ولیکن به هنگام خروج از جنگل و در کنار راه‌های دسترسی به مناطق جنگلی و ارتفاعات تنوع رویشی قابلِ توجهی مشاهده می‌گردد و برای مثال می‌توان گفت هر گیاه‌شناسی که به گیلان رفته حداقل از کناره‌های جاده و نقاط دسترس جاده اسالم به خلخال گیاهی را برداشته است. می‌توان گفت که به صورت بارز در استان چهار نوار ارتفاعی و اکولوژیکی قابل تشخیص وجود دارد که هریک دربرگیرنده گیاهان خاص خود می‌باشند.

فهرست

  • مقدمه
  • توصیف کلی سیمای استان گیلان 
  • پوشش گیاهی و جوامع و گروه‌های کاربردی استان گیلان براساس موقعیت و رویشگاه آن‌ها
  • گیاهان بی‌گل 
  • گیاهان گل‌دار
  • منابع
  • نمایه نام‌های فارسی
  • تصاویر
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۶۰۷-۰
تعداد صفحات۱۵۴۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۶۰۷-۰