با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خانم مربی

دانلود و خرید کتاب خانم مربی

خاطرات شفاهی سعیده صدیق‌زاده

۴٫۷ از ۷ نظر
۴٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خانم مربی  نوشته  مرضیه ذاکری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خانم مربی

کتاب خانم مربی خاطرات شفاهی و تجربیات سعیده صدیق‌زاده پیرامون مسائل تربیتی و آموزشی و سبک زندگی و شیوه تربیتی مادرش است. نویسنده در این کتاب به مسائل تربیتی و آموزشی نسل‌های بعد از انقلاب پرداخته و جایگاه تربیت دینی، سبک زندگی خانوادگی صحیح و حفظ ارزش‌های انقلابی را با روایتی شیرین از خاطرات شفاهی مربی باسابقه پرورشی در دهه‌های شصت، هفتاد و هشتاد، تبیین کرده است.

درباره کتاب خانم مربی 

کتاب خانم مربی به دنبال انتقال تجربیات موفق تربیتی است که موضوعات مختلف فرهنگی با رعایت کیفیت، عمق، تنوع و شیوایی، به عنوان شاخصه‌های کار مفید تربیتی و انسان ساز است. محتوای جذاب و نکات ظریف تربیتی بسیاری که در این کتاب آمده است، باعث می‌شود خانم مربی را کتاب کار معلمان و مربیان و کتاب کار مادران و همسران جوان قلمداد کرد.

خواندن کتاب خانم مربی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به حوزه تعلیم و تربیت پیشنهاد می‌کنیم

درباره سعیده صدیق‌زاده

سعیده صدیق زاده، متولد ۱۳۳۳ و اهل مشهد است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و راه اندازی امور تربیتی در مدارس، در جایگاه مربی پرورشی باری از نهادینه‎ ساختن فرهنگ انقلاب را در میان دانش آموزان بر دوش می‌گیرد.

خاطرات صدیق زاده به دو دورۀ قبل از مربی پرورشی شدن و بعد از آن تقسیم می‌شود. دورۀ قبل از مربی‌شدن، شامل خاطرات زندگی شخصی و خانوادگی راوی است. وی در بخش دوم کتاب خاطرات خود را از فعالیت‌های پرورشی در نُه مدرسه روایت کرده و به فراز و فرود‌های امور تربیتی در مدارس پرداخته است. وی معتقد است: «آنچه که در امور تربیتی مهم است و باید به کار گرفته شود، عدم به‌کارگیری یک روش تربیتی در دو مدرسه است و هیچ دو مدرسه‌ای نباید از یک روش تربیتی برای دانش آموزان استفاده کنند. همان‌گونه که انسان‌ها مثل یکدیگر نیستند، هر مدرسه نیاز به یک طرح، برنامه و روش خود دارد و مربیان تربیتی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.»

او اکنون بازنشسته شده است، اما به قول خودش هنوز بازایستاده است؛ قلبش برای فرزندان این سرزمین می‌تپد، به مدارس مختلف سر می‌زند و برای مربیان تازه در راه گنجینه‌ای از تجارب و آموزه‌ها دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
محمد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

داستان تلاشهای یک مربی دلسوز و مومن برای همه معلمان و مربیان خواندنش را توصیه میکنم انگیزه بخش است

کاربر ۲۷۳۳۸۴۵
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

بنظرم برای کسایی ک میخان مربی امور تربیتی بشن و کسایی ک هنوز فکر میکنن مربی تربیتی الکی پول میگیره خوندن این کتاب خالی از فایده نباشه..

maryhzd
۱۳۹۹/۱۱/۰۱

خیلی کتاب خوبیه، برای همه مربیان و معلمان و حتی مادران میتونه الهام بخش باشه. البته ایراداتی هم داره، به نظرم مساله تربیت فرزندان یک معلم تربیتی هم به همون اندازه فعالیت های مدرسه ایشون اهمیت داره و بایستی بیشتر

- بیشتر
parisa
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

لطفا طاقچه بی نهایت قرار بدین(:

hamed
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

متاسفانه کتاب های این نشر تو طاقچه بی نهایت نیستن...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۵۴۹-۵-۱
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۵۵۴۹-۵-۱