با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غواص دریا دل؛ اوج بندگی ۱۹

دانلود و خرید کتاب غواص دریا دل؛ اوج بندگی ۱۹

نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی هنرمند شهید محمدعلی معصومیان

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غواص دریا دل؛ اوج بندگی ۱۹  نوشته  مصیب معصومیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب غواص دریا دل؛ اوج بندگی ۱۹

غواص دریا دل اثر مصیب معصومیان و محمدعلی معصومیان نیم نگاهی دارد به زندگی و اوج بندگی هنرمند شهید محمدعلی معصومیان.

درباره کتاب غواص دریادل

در این کتاب خاطراتی از زندگی شهید محمدعلی معصومیان را به روایت خانواده، دوستان و همرزمانش می‌خوانید. این روایات به همت برادر شهید، مصیب معصومیان گردآوری و مکتوب شده است. 

شهید محمدعلی معصومیان در سوم خرداد ۱۳۴۴ در روستای سربیشه بابل متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان «بهشت آیین» زادگاهش به پایان رساند و در مدرسهٔ راهنمایی روستای «آغوزبن» ادامهٔ تحصیل داد. محمدعلی در این دوران که مصادف با پیروزی انقلاب بود، نتوانست مقطع راهنمایی را به پایان برساند؛ امّا بعدها در جبهه تا سوم راهنمایی تحصیل کرد. در همین زمان، مدّتی را نیز در حوزهٔ علمیهٔ «خاتم‌الانبیا» ی بابل تحصیل کرد او پس از شرکت در عملیات قدس ۱، قدس ۲، و والفجر ۸ به‌عنوان غواص، در عملیات صاحب‌الزمان مجروح شد و بالاخره در عملیات کربلای ۴ که بار دیگر سمت غواصی را عهده‌دار بود، شهید شد. همان طور که به‌گفتهٔ خودش «در این عملیات ملائک را به حیرت واخواهم داشت.» بعد از رزم بسیار سنگین و رشادت تحسین‌برانگیز به شهادت رسید. پیکر او پس از یازده سال در گلزار شهدای بیشه‌سر به خاک سپرده شد.

خواندن کتاب غواص دریادل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به ادبیات پایداری و سرگذشت‌نامه‌های شهدا

بخشی از کتاب غواص دریادل

محمدعلی شده بود امین نوجوانان و جوانان و خیلی از بزرگ‌ترها. هر کسی با هر مشکلی می‌رفت پیش او، دریغ نمی‌کرد. هر چقدر از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد. از همهٔ توانایی‌هایش برای رفع مشکلات مردم استفاده می‌کرد.

شده بود چهرهٔ هنری. گروه تئاتر تشکیل داد، نمایش‌نامه می‌نوشت. مضمون بیشتر آثارش هم در رابطه با شاه و مبارزه با طاغوت بود. ایستادگی در برابر خان‌های زورگو و بی‌رحم، زحمت و سخت‌کوشی، مردم و آزاری که در دورهٔ شاه دیده‌اند و...

بازیگر هم بود، نقش مثبت بازی می‌کرد. خوب حس می‌گرفت. اجرایش از همهٔ بازیگرها سرتر و بهتر بود!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
پروانه
۱۴۰۰/۰۲/۲۸

از روایت های اخلاقی و معنوی شهدا این کتاب یکی از بهترین هاست که درپایان خلوص و معنویت غواصان شهید را بیان می کند و با شهادت مظلومانه شان در عملیات کربلای ۴ به اوج می رسد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
کسی که خدا رو نداره، در حقیقت هیچی نداره!
📖
توکل کن به خدا، یه بسم‌الله بگو و بدو!
📖
امام‌صادق (ع) می‌فرماید: «هر کس قرآن بخواند در حالی که او جوان مؤمنی است، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می‌گردد.»
📖
مثل دونده‌ها، فکر کن داریم مسابقه می‌دیم!
📖
بارها از او شنیدم که می‌گفت: «تو نماز، سجده رو طولانی کنین چون خدا به‌واسطهٔ همین، گناهان رو می‌بخشه.»
📖
سفره‌ای پهن شد و غذا را آوردند. شروع کردیم به غذاخوردن، تا نصف بشقاب را پیش رفته بودم که یادم آمد بسم‌الله را نگفته‌ام. گفتم: «ای بابا، اصلاً یادم رفت بسم‌الله بگم!» محمدعلی نگاهی کرد و گفت: «اشکالی نداره علی، الان بگو.» - الان؟ - آره، هر وقت بسم‌الله بگی درسته! هیچ‌وقت دیر نیست برای یاد خدا، هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه‌ست!
📖
«جوانی به لباس، کفش و اندام زیبا نیست. اگر جوانی بگوید موی زیبا دارم و به موی زیبایش بنازد، باید به او گفت که به موی زیبایت نناز، که یال اسب زیباتر است! جوان باید غیرت داشته باشد و قدرت. از غیرت و قدرتش برای احیای اسلام ناب محمدی استفاده نماید. یک جوان باید علی‌اکبر را، الگوی خودش قرار دهد.»
📖
کتابخانه آماده شده بود. تابلو سردر کتابخانه را هم آورده بودند که نصب کنند. همه اصرار می‌کردند که محمدعلی خودش تابلو را نصب کند؛ چون از ایده تا اجرای این کار به‌عهدهٔ او بوده. قبول نمی‌کرد اما اصرار بچه‌ها او را قانع کرد. از نردبان بالا رفت و یک سمت تابلو را نصب کرد و سریع پایین آمد؛ طوری که انگار اتفاق بدی افتاده. همه متعجب شدیم و پرسیدیم: «چرا پایین اومدی؟ اون طرف تابلو رو نصب می‌کردی دیگه!» سکوت کرده بود. بهم گفت: «شکرالله برو بالا، اون‌طرف رو تو نصب کن!» به‌شوخی گفتم: «آقا محمدعلی، کار را آن کرد که تمام کرد، دست خودت رو می‌بوسه!» نگاه جدی محمدعلی خیلی سنگین بود. با تأکید گفت: «خودت برو.» - ای بابا، حالا چرا من برم؟ - هر کاری که برای رضای خدا باشه یه ثوابی داره، حتی اگر نصب یه تابلو باشه، معطل نکن برو بالا، ثواب این کار مال تو!
📖

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۴۱-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۴۱-۹