با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نماز؛ شاکله‌ی ذکر

دانلود و خرید کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر

معناشناسی صلات و نسبت آن با ذکر

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر  نوشته  مریم کوچک زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر

کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر نوشته مریم کوچک‌زاده و سمیه افشار و احمدرضا اخوت است. این پژوهش به اهمیت نماز از منظر شکل‌دهی ذکر پرداخته و از این منظر اسرار نماز را بررسی می‌کند تا مخاطب بتواند به واسطه توجه به ارکان و واجبات نماز، ذکر خدا را که حقیقتی بسیط دارد، با حالات‌ مختلف و تأثیرات متمایز دریافت کند.

درباره کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر

نماز مخلوقی است آسمانی که از عرش برای نوع انسان نازل شده است و با صورتی ملکوتی، ذکر که «حق به اعتبار رجوع» است را قابل مشاهده و خوانش نموده است.

نماز همان صلوات است وقتی به صورت تفصیلی ذکر و رحمت خداوند را در مراتب مختلف نازل می‌کند و سبب اتصال فرد به خداوند در شئونات مختلفش می‌شود.

کسی که نیکو نماز می‌خواند در واقع به امری که خداوند در خصوص صلوات داده است نیکو عمل می‌کند و به وسیله جلوه‌های مختلف نماز ذکر را برای خود ممثل می‌سازد تا در هر موقعیتی از ذکر خالی نباشد.

دوست داشتن نماز به منزله دوست داشتن خداوند و اتصال به اوست.

محبوب دانستن نماز به معنای دوست داشتن واسطه نزول صلوات یعنی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام اوست.

کتاب حاضر در صدد است تا نماز را به عنوان «شاکله ذکر» و ذکر را سبب اتصال و قرب انسان به خدا و رسول معرفی کند و نیز در صدد است تا از رابطه عمیق نماز و صلوات حقایقی را از قرآن و روایات یادآور شود.

خواندن کتاب نماز؛ شاکله‌ی ذکر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مسلمانان پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
صلات، دارای روح و جسمی است که روح آن ذکر خداست و تنها با همراهی این دو نماز مورد قبول است. فقدان این روح حتی با وجود جسم یا نماز، ذکر را در انسان جاری نمی‌کند. از عوامل خالی کردن نماز از روح آن، ریا می‌باشد که از نشانه‌های نفاق است.
fmazloom135

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۸۳-۸۷-۱
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۱۸۳-۸۷-۱