با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راه خدمت

دانلود و خرید کتاب راه خدمت

گفتنی‌های بهجت افراز، رئیس اداره‌ی جستجوی مفقودین زمان جنگ تحمیلی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راه خدمت  نوشته  بهجت افراز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب راه خدمت

کتاب راه خدمت گفتنی‌های خانم بهجت افراز است که به مدت ۱۸ سال رئیس اداره اسرا و مفقودین هلال احمر بود. در زمان ریاست او نه تنها حدود ۶ میلیون نامه بین اسرای جنگ و خانواده‌هایشان مبادله شد، بلکه در مسیر کم شدن مشکلات و برآورده شدن خواستهٔ خانواده‌های اسرا و مفقودین نیز گام‌های موثری برداشته شد.

درباره کتاب راه خدمت

کتاب حاضر گزارشی است از اوضاع و شیوه اداره کردن امور اداره اسرا و مفقودین و خانواده‌های آزادگان دربند. در این کتاب شرح وظایف مسئول اداره اسرا، معاون آن، مسئولان دیگر آن و بسیاری از مطالب دیگر در رابطه با این سازمان و سازوکارش را می‌خوانید.

خواندن کتاب راه خدمت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر علاقه دارید درباره سازمان اسرا و مفقودین و سازو کارهای آن در دوران جنگ و پس از جنگ بیشتر بدانید، این کتاب را بخوانید.

جملاتی از کتاب راه خدمت

اداره اسرا و مفقودین جنگ مراجعین خاصی دارد؛ آنان جگر گوشه‌های خود را در جنگ از دست داده و از سرنوشت آن‌ها بی‌خبرند. لحظه لحظه عمرشان عمرشان در سخت‌ترین شرایط ممکن می‌گذرد؛ حال و روز این خانواده‌ها در یک مقایسه با سایر افرادی که عوارض جنگ ضربه‌های هولناکی بر جوّ زندگیشان وارد نموده دردناکتر و غیرقابل توصیف است، زیرا خانواده‌های شهدا لااقل توانستند اجساد مطهر عزیزانشان را ببینند و آن‌ها را با احترام به خاک بسپارند. هرگاه آتش فراق قلبشان را می‌سوزاند عقده‌های دل را با ریختن اشک به مزار مطهر شهیدشان می‌سپارند. از طرفی دیگر چشم به راه و منتظر نیستند. خانواده‌های جانبازان هم در کنار این عزیزان زندگی را با همه سختی‌ها و زجرهایش می‌گذراندند؛ اما آنان‌که عزیزانشان دربند و اسیرند، زجر و درد و انتظار را در برزخ سپری می‌کنند. تنها لحظهٔ شادی بخش خانواده‌های اسیران جنگ دریافت نامه و عکس‌هایی است که گاه‌گاهی از راه می‌رسد.

در این میان بالاترین زجر و شکنجه‌های روحی مربوط به خانواده‌های مفقودین عزیز می‌باشد، آنان‌که هیچ نشانی از گمگشته خود ندارند و پیوسته چشم به در و گوش به زنگ صبر می کنند. تا آن‌جا که حتی یک خواب دیدن و یا حرف‌های یک فالگیر و رمّال آن‌ها را به هیجان آورده و به سوی اداره اسراء مفقودین سرازیر می‌نماید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۴۳۶۳۲
دسته بندی
تعداد صفحات۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۴۳۶۳۲