با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
افول یا اضمحلال امپراتوری آمریکا و تحول در هندسه قدرت جهانی

دانلود و خرید کتاب افول یا اضمحلال امپراتوری آمریکا و تحول در هندسه قدرت جهانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب افول یا اضمحلال امپراتوری آمریکا و تحول در هندسه قدرت جهانی  نوشته  علی عبدالله‌خانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب افول یا اضمحلال امپراتوری آمریکا و تحول در هندسه قدرت جهانی

نظام جهانی با فروپاشی نظام دوقطبی در ابتدای دهه 1990 به نظام تک‌قطبی سلطه‌گر هژمونیک به رهبری آمریکا تبدیل شد. این تغییرات با آنکه گسترده بود، بیش از آنکه ماهوی‌ و ذاتی نظم جهانی باشد، ساختاری بود. می‌توان گفت که نظم جهانی تا حدود زیادی با همان مشخصات ماهوی گذشته به راه خود ادامه داد و این‌بار به‌جای آنکه جهان به صورت یک نظام دوقطبی اداره شود، به یک نظام تک‌قطبی با تغییرات ساختاری عمیق در توزیع قدرت تبدیل شد.

سلـطه‌طلـبی جهانی قدرت‌های بزرگ اصـلی‌ترین عنصر ماهوی نظام جـهانی در بیش ‌از یک‌صد سال گذشته و همواره دولت‌‌محور و مبتنی ‌بر آقایی طبقه سرمایه‌دار جهان بوده است. همین‌ امر باعث شد که با وجود تغییر ساختارهای توزیع قدرت از موازنه قوا در قرن 19 به دوقطبی در قرن 20 و تک‌قطبی در قرن 21، همواره سلطه قدرت‌های ستمگر- طبقه سـرمایه‌دار جهانی و روابط مبتنی ‌بر اسـتکبار- اسـتضعاف؛ مرکز – پیـرامون؛ سـلطه‌گرایی- سلطه‌پذیری و استعمار - استثمار مستعمرات، محتوا یا سازه چنین ساختارهایی را تشکیل دهد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۳۳-۴
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۳۳-۴