با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فتوحات مکیه جلد ۳

دانلود و خرید کتاب فتوحات مکیه جلد ۳

باب ۳۵ تا ۶۷

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فتوحات مکیه جلد ۳  نوشته  محی‌الدین ابن‌عربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فتوحات مکیه جلد ۳

کتاب فتوحات مکیه مجموعه‌ای از مکاشفات غیبی محیی‌الدین عربی در هنگام طواف خانه خداست. شیخ اکبر محیی‌الدین این کتاب را پاسخی برای کسانی ‌که با ضمیری پاک به‌دنبال حقیقت هستند، می‌داند. ابن عربی این کتاب را در ۶۰ فصل و ۵۶۰ باب تالیف کرده است. در جلد سوم کتاب فتوحات مکیه باب ۳۵ تا ۶۷ این کتاب را می‌خوانید.


درباره کتاب فتوحات مکیه جلد سوم

کتاب فتوحات مکیه نتیجه تلاش علمی عارف بزرگ اندلسی شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی است. عرفان نظری درون مایه اصلی کتاب فتوحات مکیه بوده، اما درکنار آن ابن عربی در آن به موضوعات گسترده بسیار دیگری نیز پرداخته است. از این‌رو از فتوحات مکیه به‌عنوان دایره‌المعارف اسلام یاد می‌شود. باب ۳۵ تا ۶۷ از کتاب فتوحات مکیه در جلد سوم این کتاب آمده است. این جلد از کتاب جزو بخش معارف فتوحات مکیه به‌شمار می‌رود.

درباره شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی

ابو عبدالله محیی‌الدین محمد بن علی بن محمد بن العربی الحاتمی عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در رمضان سال ۵۶۰ قمری در شهر مرسیه در اندلس به دنیا آمد. او نزد استادان نامدار قرائت قرآن، ادبیان و علم حدیث آموخت. این عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در جوانی به تصوف روی آورد. او تصوف را به نوعی فلسفه تبدیل کرد و همین امر نیز بر شهرت وی افزود. این عالم گرانقدر در سال ۶۳۸ هجری قمری در دمشق درگذشت. بسیاری از اندیشمندان بزرگ اسلام همچون ملاصدرا، سید علی قاضی، علامه طباطبایی و...، ابی عربی را منشا تحول دینی در جهان اسلام می‌دانند.

فهرست کتاب فتوحات مکیه جلد سوم

• معرفت شخص محقق در منزل انفای پس از مردن او

• معرفت و شناخت عیسویین و اقطاب و اصولشان

• معرفت اقطاب عیسیون

• معرفت اقطابی که بر مقام محمدی آگاهی یافته‌اند

• معرفت منزلی که ولی –پس از دوری از حق تعالی- بدان فرو افتد

• معرفت منزلی که مجاور علم جزئی از علوم کون است

• معرفت اقطاب پارسا

• معرفت بهالیل و پیشوایان آنان در بهلولیت

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Sacred
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

فتوحات مکیه برترین کتاب تو تاریخ عرفانه واقعن مطالبش تو معرفت حیات انسانی بی نظیره. خیلی گسترده و جامعه و تقرین تمامی موضوعات رو تو این باب به نگارش دررآورده. ترجمه محمد خواجوی هم فوق العادس. در کل بسیار کتاب

- بیشتر
داود
۱۳۹۹/۰۲/۰۴

لطفا تمامی جلد ها رو اضافه کنید و در بینهایت هم بگذارید

کاربر ۱۶۰۵۹۵۲
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

لطفا مجموعه کامل ۱۷ جلد بزارید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۸ صفحه
نوع فایلPDF
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۵۲۸صفحه
نوع فایلPDF