با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لطفاْ معیشت خود را تدبیر فرمایید

دانلود و خرید کتاب لطفاْ معیشت خود را تدبیر فرمایید

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لطفاْ معیشت خود را تدبیر فرمایید  نوشته  محمدحسین شیخ‌شعاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب لطفاْ معیشت خود را تدبیر فرمایید

کتاب لطفا معیشت خود را تدبیر فرمایید نوشته محمدحسین شیخ شعاعی، ۶۴ پیشنهاد برگرفته از منابع اسلامی برای بهبود اقتصاد خانواده دارد.

تدبیر معیشت یعنی مدیریت صحیح امور زندگی خصوصا در مسائل اقتصادی. نکات فراوانی در قرآن و فرمایشات معصومین علیهم السلام درباره مدیریت اقتصادی خانواده وجود دارد. روایات اسلامی تدبیر معیشت را نشانه کمال دین معرفی کرده‌اند و برایش هم ملاک و معیار داده اند و هم دستورالعمل. اما متاسفانه چندان که جا داشته است اینها مورد توجه نبوده؛ نه در میان پژوهش گران و سخنوران مذهبی و نه جامعه دینی به طور کلی. ما به یک بازگشت جدی و رجوع دوباره به این آموزه‌ها نیاز داریم.

محمدحسین شیخ شعاعی در این کتاب به اهمیت تدبیر معیشت اقتصادی خانواده در اسلام اشاره کرده و آموزه‌هایی را که از منابع اسلامی و حدیث و قرآن درباره تدبیر معیشت خانواده استخراج کرده در این کتاب آورده است.

خواندن کتاب  لطفا معیشت خود را تدبیر فرمایید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

جوانانی که قصد تشکیل زندگی دارند، سرپرستان خانوار و مدیرانی که نهادی را داره می کنند می توانند از راهکارها و آموزه‌های این کتاب در جهت ارتقای شیوه های مدیریت اقتصادی خود استفاه کنند.

جملاتی از کتاب لطفا معیشت خود را تدبیر فرمایید.

نیت کنید بعد خرید کنید

اگر از شما بپرسند چرا این خرید را انجام می دهید، یا چرا مشغول کسب و کار و درآمد شده اید، جواب نهایی شما که دیگر چرا بردار نیست، همان نیت اصلی شماست. خب واضح است که انسان بدون نیت هیچ کاری را انجام نمی دهد اما چیزی که بسیار مهم است و در کمال تعجب به آن کم توجه می شود، تأثیر این نیت در خاصیت کسب و کار و خرید و فروش های روزمره ماست.

امیرالمؤمنین فرمود: «به وسیله نیت خوب و حسن خلق، پاکی معیشت و امنیت راه و وسعت رزق به دست می‌آیند.» و از امام صادق علیه السلام روایت شده است: «هر که حسن نیت داشته باشد روزیش زیاد شود.» 
نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
brown man
۱۳۹۸/۱۲/۱۱

کتاب خیلی خوبیه. جاش توی کتابهام خالی بود چون نگاه‌های تازه‌ای رو باهاش تجربه کردم و نتیجه‌اش رو دیدم. 😚

zeynabbanoo
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

نکات کاربردی جالبی داشت که فکر نمی‌کردم در روایات اسلامی بهش اشاره شده باشه..

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۶)
امام رضا علیه السلام فرمود: گمان خود را نسبت به خدا نیکو گردانید چرا که خدا می فرماید: من نزد گمان بندهٔ مومنم هستم. اگر نسبت به من، گمان و توقع خیر داشته باشد برایش خیر خواهم بود و اگر نسبت به من بدگمان باشد، بدی خواهد دید. اگر شناخت ما از خدا صحیح باشد امکان ندارد به او بدگمان باشیم.
brown man
امام سجاد فرمود: «اگر وارد بازار شوم و با پولی که دارم مقداری گوشت برای خانواده‌ام بخرم که احتیاج به آن دارند این در نظر من بهتر است از اینکه بنده‌ای را آزاد نمایم.»
mohamad
امام صادق فرمود: «در زمان اقبال دنیا، شایسته ترین افراد به بهره مندی از آن، خوبان و مومنان و مسلمانان هستند نه بدکاران و منافقین و کافران.»
mohamad
انسانی که به خدا توکل می کند آرامش دارد؛ هم در حین انجام کار و چاره اندیشی، هم وقتی کارش را انجام داده است و منتظر نتیجه است و هم وقتی نتیجه را گرفت! بگذریم از این که آرامش هنگام تدبیر در انسانی که توکل کرده است، باعث می شود کارش را بهتر انجام بدهد.
mohamad
ممکن است پول زیادی داشته باشید اما رزقتان زیاد نباشد یعنی چیز زیادی از نیازتان را برطرف نکند. برکت همین جا معنا پیدا می کند. پول بابرکت بیشتر کار می کند.
mohamad
اگر طالب معیشت بهتر هستید قبل از آنکه به فکر افزایش درآمد خود باشید (که گاهی ممکن است لازم باشد و در این باره هم در شماره های آینده خواهیم گفت) به فکر لذت بردن از داشته هایتان باشید.
brown man
دین از بیچارگی و فقر و وابستگی مالی خوشش نمی آید. پس با افتخار و مطمئن در طلب دنیا باشید؛ دنیایی که سرشار از خیر و نیکی برای خود و اطرافیانتان باشد، که به قول امام صادق اگر طلب دنیا این گونه باشد، طلب آخرت است نه دنیا.
brown man
آنچنان که اهل بیت فرموده اند مؤمن حسابی اگر خودش هم پول نداشت قرض می کند تا مشکل دیگران را حل کند. بسیاری از بدهکاری هایی که برای پیشوایان دینی گزارش کرده اند به این دلیل بوده است.
mohamad
ممکن است برخی تدبیرها به تجربه و تمرین نیاز داشته باشد. حتی ممکن است برخی مشکلات را هیچ کس نتواند حل کند و اصلا قرار نباشد حل شود اما اگر «اهل تدبیر» هستید پس لابد آن قدر خردمند هم هستید که بتوانید با وجود حتی مشکلات حل نشدنی، از زندگی خود لذت ببرید و احساس خوشبختی کنید.
zeynabbanoo
توکل کنید. یعنی در همان زمان که همه تلاشتان را برای موفقیت خود به کار می بندید چشم از اسباب ببندید و همه توقعتان متوجه خود خدا باشد. به او تکیه کنید. او پشتتان را خالی نمی کند!
zeynabbanoo

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۱
تعداد صفحات۱۰۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۱