با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
میان‌رشتگی در مرز علم و دین؛ برای دانشجویان علوم اسلامی و قرآنی

دانلود و خرید کتاب میان‌رشتگی در مرز علم و دین؛ برای دانشجویان علوم اسلامی و قرآنی

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب میان‌رشتگی در مرز علم و دین؛ برای دانشجویان علوم اسلامی و قرآنی  نوشته  منصور متین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میان‌رشتگی در مرز علم و دین؛ برای دانشجویان علوم اسلامی و قرآنی

گرایش به ترکیب انواع دانایی برای تبیین حکمت‌های دینی، یا استفاده از مطالب علوم مختلف برای تشکیل دستگاه نظری استدلالی- عقلانی در زیربنای بینش دینی امر تازه‌ای نیست. اما، اخیراً این شیوه‌ها بیش از پیش خود را با رسومات دانشگاهی و متدلوژی علم مُدرن تطبیق می‌دهد. در واقع، تازگی‌ها هم دانشجویان معارف دینی و هم دانشگاهیان به چینش و تلفیق روشمند انواع اطلاعات علمی و دینی در قالب تحقیقات موسوم به «میان‌رشته‌ای» روی آورده‌اند تا، ضمن تبیین یا اثبات عقلانیت آموزه‌های دینی، راه‌های کاربردی شدن آن در متن زندگی و در جوامع مدرن پیدا کنند.

کتاب حاضر که به عنوان جلد سوم از مجموعه‌ ۹جلدی کتاب‌های موسوم به «دانش ترکیبی» منتشر شده، مروری کلی بر ابعاد مختلف این بحث دارد. به زعم نویسنده، این کتاب در کنار دو کتاب کل‌‌گرایی و کل‌نگری و پیچیدگی و میان‌رشتگی می‌تواند به شناخت بیشتر رویکردهای تلفیقی و میان رشته‌ای کمک نماید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ثمین
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

برای تمام کتاب های طاقچه میشه قسمت های از کتاب رو برش داد اما این کتاب علاوه بر اینکه نمیشه براش این کارو انجام داد اون نوشته اسم کتاب به عنوان صفحه زمینه هم خواندنش رو مشکل کرده

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۸
تعداد صفحات۳۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۸