با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب اصول و مهارت‌های بلوغ با هم بودن؛ مهارت‌های بلوغ عاطفی با رویکرد ایمان گزینی اثر احمدرضا اخوت

کتاب اصول و مهارت‌های بلوغ با هم بودن؛ مهارت‌های بلوغ عاطفی با رویکرد ایمان گزینی

نویسنده:احمدرضا اخوتانتشارات:مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌السلام دانشگاه تهرانسال انتشار:۱۳۹۷تعداد صفحه‌ها:۲۸۸ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۲از ۱۸ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها۲۸۸ صفحه

دسته‌بندی
کلیات اسلام۱ مورد دیگر

معرفی کتاب اصول و مهارت‌های بلوغ با هم بودن؛ مهارت‌های بلوغ عاطفی با رویکرد ایمان گزینی

خداوند مقدرات انسان را در اجتماع و با اجتماع قرار داده و هیچ راهی جز باهم بودن برای انسان‌ها نگذاشته و لازمه این با هم بودن نیز وجود رابطه و ارتباط است. منظور از رابطه شأنی از فرد است که به نوعی، بین او و دیگری پیوند ایجاد می‌کند مانند شأن پدر و فرزندی که فرزند را با پدر و پدر را با فرزند پیوند می‌دهد و منظور از «ارتباط» نیز نوع تعاملی است که دو یا چند نفر با هم برقرار می‌کنند. رابطه و عدم رابطه، اتصال و جدا شدن افراد از هم، و ارتباط و عدم ارتباط نیز ایجاد کنشها و واکنش‌ها، عطاها و منع‌ها بین افراد را رقم می‌زند. عالوه بر این، مقاصد و غرض‌های هر فرد که به واسطه باورهایش تعیین می‌شود، جهت روابط و ارتباطات او را مشخص می‌کنند؛ بنابراین اگر فرد به اختلال در باور و مقصد دچار شود، به طور طبیعی نمی‌تواند با دیگران برخورد مناسبی داشته باشد. پس از اصلاح باورها و مقاصد لازم است صورت روابط و ارتباطات، به شایستگی و زیبایی شکل بگیرد که این نیز به علم و تجربه نیاز دارد و آنگاه که با باورها و مقاصد متعالی، بتوان روابط و ارتباطات زیبا و شایسته‌ای را بروز داد، می‌توان از بلوغ با هم بودن سخن گفت. بر این اساس، اصلاح باورها، مقاصد و برنامه زندگی، ارتقای سطح روابط و به کمال رساندن ارتباطات سه محور اصلی کتاب پیش رو هستند. منظور از رابطه در این کتاب، وجه اتصال افراد با هم یا جدا شدن آنها از هم است که بر اساس توان انسان در اتصالش با دیگران تعیین شده و انواع آن، به ابعاد مختلف انسان و اتصالات او مربوط میشود. منظور از ارتباط، تأثیر و تأثراتی است که افراد بر هم می‌گذارند که بر اساس توان انسان در تأثیرگذاری و تأثیرپذیری تعیین می‌شود. منظور از باور، برنامه و مقصد نیز جهت، غایت و کمالی است که از رابطه و ارتباط انتظار می‌رود که باید بر مبنای غایتی که خداوند از زندگی انسان در نظر گرفته است، باشد. بدین ترتیب بلوغ با هم بودن به احیا و تکامل سه رکن اصلی زندگی یعنی اتصال، تأثیر و تأثر و برنامه و جهت وابسته است و در صورتی که این مهم اتفاق نیفتد فرد نمی‌تواند زندگی شایسته‌ای داشته باشد. در این کتاب، ضمن تبیین مبانی و اصول شکوفایی بلوغ با هم بودن، جهت کاربردی شدن مباحث، روایاتی در ابتدای هر فصل و از خلال آنها، مهارتهایی در قالب تمرین پیشنهاد شده است. البته از آنجا که مخاطبان عام نیز در سیر نگارش کتاب مدنظر بوده‌اند، ممکن است بعضی تمرین‌های ارائه شده برای برخی، بویژه افرادی که بلوغ عقلی را طی کرده‌اند، ساده و بدیهی به نظر برسد که لازم است از آنها گذر کرده و به سایر تمرین‌های ارایه شده رجوع نمایند.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

Fateme
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

سلام،کتاب بسیار خوبیه اما مشکلی که در نسخه الکترونیکیش داره اینه که شکل ها ی کتاب و نمودارهاش واضح نیست و نمیشه از محتواشون استفاده کرد،،،،اگر میشه این موضوع رو رسیدگی کنین،ممنون

یاعلی
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

سلام عزیزان کتاب های استاداخوت کلاس های خوبی دارد توسط خود استاد و اساتید دیگر مدرسه دانشجویی قرآن و عترت تهران به صورت حضوری و غیرحضوری تو پیام رسان بله بلوغ باهم بودن را سرچ کنین و از صوتها ی خوب

- بیشتر
mm.r mmm
۱۴۰۱/۰۷/۲۷

عالی

بـآنۅۍبےنشـآݩ
۱۴۰۱/۰۳/۲۵

با سلام لطفا کتاب های استاد اخوت را در بینهایت بگذارید

کاربر 162100
۱۴۰۱/۰۵/۳۰

خیلی کاربردی نبود ومطلب نداشت

Paria
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

من این کتابو باز میکنم یکم میخونم نمیفهمم نمیکشه منو میبندم آیا مشکل چیست؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۷)
زبان تو از تو آنچه را عادت کرده‌ای می‌طلبد، و نفس تو از تو آنچه را الفت گرفته‌ای می‌خواهد.
Orafa
کسب مهارت برای با هم بودن مهارت‌های با هم بودن در اثر تلفیق سه مؤلفه رابطه، ارتباط و مقصد پدیدار شده و در اثر تمرین‌های مکرر به صورت مکارم ماندگار ظاهر می‌شود. در این مهارت‌ها روابط به عنوان بستر، ارتباط به عنوان عمل و عکس‌العمل و مقصد نیز به عنوان جهان‌بینی و غایت‌نگری مدنظر قرار داده شده است.
Orafa
بلوغ با هم بودن، افراد را برای انواع پیوندهای الهی آماده می‌سازد و در حقیقت، به عنوان بستر اصلی این پیوندها محسوب می‌شود؛ لذا موفقیت در ازدواج، دوست‌یابی، مشارکت‌های اجتماعی و ...منوط به داشتن چنین بلوغی است.
Fatemeh Danesh
مهم‌ترین مقاصدی که می‌توان از روابط و ارتباطات انتظار داشت عبارتند از: فعال‌سازی کرامت و دستیابی به اکرام: کرامت یعنی فهم ارزش درونی خود و اکرام یعنی فهماندن ارزش درونی دیگران به آنها که سبب می‌شود فرد از هر گونه پستی و گناه دوری کرده و خود را به بهای اندک دنیا نفروشد. فعال‌سازی قیام و دستیابی به قوّامیت: قیام یعنی اهتمام به امور خیر و سعی بلیغ در مقاصد الهی؛ و بدین معنا قوّام کسی است که می‌تواند در دیگران قیام ایجاد کند. فعال‌سازی حُسن و دست‌یابی به احسان: حسن مفهومی تنیده با خوبی، شایستگی، زیبایی و نیکویی است و احسان به معنای عرضه این‌ها به دیگران است. فعال‌سازی صَلاح و دستیابی به اصلاح: صلاح، شایستگی برای قرب خداوند و اجر یافتن نزد او و اصلاح نیز تلاشی برای رسیدن به این مقصد است که آرزوی هر انسان الهی می‌باشد.
اتنا
با کلام خیلی از کارهای نشدنی، شدنی می‌شود. این کارها می‌تواند خیر یا شر باشد. کلام منشأ انواع القاء است. بدین ترتیب کلام باب تأثیر در عالم است. کلام دعایی بهترین نوع القاء به ویژه در بهبود حال خود و دیگران است.
کاربر ۲۸۴۵۶۱۹
مَغْرَسُ الْکَلَامِ الْقَلْبُ وَ مُسْتَوْدَعُهُ الْفِکْرُ وَ مُقَوِّیهِ الْعَقْلُ وَ مُبْدِیهِ اللِّسَانُ وَ جِسْمُهُ الْحُرُوفُ وَ رُوحُهُ الْمَعْنَی وَ حِلْیَتُهُ الْإِعْرَابُ وَ نِظَامُهُ الصَّوَاب جایگاه کاشتن سخن، دل است؛ و محلّ امانت سپردن آن فکر؛ و قوّت دهنده آن عقل؛ و ظاهر کننده آن زبان؛ و جسم آن حروف؛ و روح آن معنا؛ و زیور آن، اعراب؛ و مایه نظام و پیوستگی آن صواب است.
maryam
بدین ترتیب «بلوغ با هم بودن» به احیا و تکامل سه رکن اصلی زندگی یعنی «اتصال»، «تأثیر و تأثر» و «برنامه و جهت» وابسته است و در صورتی که این مهم اتفاق نیفتد فرد نمی‌تواند زندگی شایسته‌ای داشته باشد؛
اتنا