با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مولای ما عباس علیه‌السلام

دانلود و خرید کتاب مولای ما عباس علیه‌السلام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مولای ما عباس علیه‌السلام  نوشته  محمدباقر بیرجندی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مولای ما عباس علیه‌السلام

بیش از ۲۰۰ کتاب در دوران معاصر درباره امام حسین (ع) و قیام عاشورا نگاشته شده است که یکی از آنها کتاب مکین الأساس فی اَحوال مولانا ابی الفضل العباس، اثرِ آیت‌الله محمد باقر بیرجندی ـ اعلی اللّه مقامه ـ است. این کتاب که نسخه‌های جداگانه آن موجود است ـ توسط مؤلّف به کبریت احمر اضافه شده و به عنوان جزء سوم آن شناخته شده است اما اکنون به صورت مستقل چاپ شده و در اختیار خوانندگان علاقه‌مند قرارگرفته است. این اثر رساله‌ای پربار و کم‌حجم درباره زندگی حضرت عباس (ع) و فاضیل ایشان است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
السَّلاَمُ عَلَی أَبِی الْفَضْلِ الْعَبَّاسِ ابْنِ أَمِیرِ الْمُوْمِنِینَ الْمُوَاسِی أَخَاهُ بِنَفْسِه سلام بر او که آینه‌ای شد در برابر برادرش و در خود هیچ ندید؛ هر چه دید فقط برادر بود.
"Shfar"
ابوبکر بن الخطیب الخوارزمی از ابن عباس روایت کرده که بر درهای جنّت نوشته است: «لا إلهَ إلّا اللّهُ، مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّهِ، عَلِی وَلِی اللّهِ، فاطِمَةُ خِیرَةُ اللّهِ، اَلْحَسَنُ وَ الْحُسَینُ صَفْوَةُ اللّهِ، عَلی مُحِبِّهِمْ رَحْمَةُ اللّهِ، وَ عَلی مُبْغِضِیهِمْ لَعْنَةُ اللّهِ.»
سیّد جواد
رسول خدا (ص) فرمود: حبّ آل محمّد یک روز، بهتر است از عبادت یک سال و هر که بر دوستی ایشان بمیرد؛ داخل بهشت گردد.
سیّد جواد
تأثیر دوستی امیرالمؤمنین (ع) در آخرت ابوبکر بن مردویه حافظ ثقه در نزد چهار مذهب روایت کرده که: تنازع کردند اصحاب محمّد در آن که حبّ علی بن ابی طالب نفع می‌دهد در آخرت و از آن حضرت سؤال نمودند. فرمود: صبر کنید تا وحی در رسد. چون جبرئیل نازل شد، آن حضرت از جبرئیل سؤال نمود. جبرئیل به آسمان عروج نمود و نزول نمود و عرض کرد: «یا مُحَمَّدُ! إِنَّ اللَّهَ یقْرَأُ عَلَیک السَّلَامَ وَ یقُولُ: أَحِبَّ عَلِیاً فَمَنْ أَحَبَّهُ فَقَدْ أَحَبَّنِی وَ مَنْ أَبْغَضَهُ فَقَدْ أَبْغَضَنِی». یا محمّد! هر کجا تو باشی علی آن‌جا است و هر کجا علی باشد محبّین او آن‌جا خواهند بود هر چند گناهکار باشند.
سیّد جواد
از رسول خدا روایت است که: حرام است بهشت بر هر که ظلم کند اهل بیت مرا و اذیت کند مرا در عترت من. و کسی که به جای آورد احسانی نسبت به یکی از اولاد عبدالمطلّب و جزا نبیند از او، جزا می‌دهم او را در روز قیامت.
سیّد جواد
فقیه علی بن محمد خطیب مغازلی روایت کرده از رسول خدا (ص) که فرمود: قدمی روز قیامت برداشته نمی‌شود مگر آن‌که سؤال شود از چهار چیز: از عمر او که در چه فانی کرده؟ و از جسد او که در چه کهنه نموده؟ و از مال او که در چه انفاق نموده و از کجا کسب کرده؟ و از حب اهل بیت.
سیّد جواد
فرازی از زیارت ناحیه مقدسه: السَّلاَمُ عَلَی أَبِی الْفَضْلِ الْعَبَّاسِ ابْنِ أَمِیرِ الْمُوْمِنِینَ الْمُوَاسِی أَخَاهُ بِنَفْسِه سلام بر او که آینه‌ای شد در برابر برادرش و در خود هیچ ندید؛ هر چه دید فقط برادر بود.
سیّد جواد
روایت شده از علی (ع) که فرمود: شکایت کردم به رسول خدا (ص) حسد مردمان، ما را. فرمود: آیا راضی نیستی که چهارمِ چهار نفری باشی که اوّل داخل بهشت می‌شوند؟ من و تو و حسن و حسین و ازواج ما در طرف راست و چپ ما باشند و ذریه ما در خلف ازواج ما باشند.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۲
تعداد صفحات۳۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۲