با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب حکومتی که ارزشش را دارد؛ مروری بر نامه‌های نهج‌البلاغه اثر کاظم حاجی رجبعلی

دانلود و خرید کتاب حکومتی که ارزشش را دارد؛ مروری بر نامه‌های نهج‌البلاغه

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حکومتی که ارزشش را دارد؛ مروری بر نامه‌های نهج‌البلاغه  نوشته  کاظم حاجی رجبعلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حکومتی که ارزشش را دارد؛ مروری بر نامه‌های نهج‌البلاغه

وقتی هر یک از ائمه علیه السلام را یاد می‌کنیم و بر آنها درود می‌فرستیم، حسرت می‌خوریم که چرا شرف حضور در زمان حکومت آنها را نداشته‌ایم و طعم خوش عدالت را در ایام و دوران آنها نچشیده‌ایم. در این مرور حسرت‌ها و افکار مختلف، چشم‌مان که به کتاب شریف نهج البلاغه می‌افتد، خوشحال می‌شویم؛ چون در این کتاب، کلمات امیرمؤمنان علی‌علیه السلام ثبت است؛ آهنگ کلماتش، تعبیرهای مخصوصش و دغدغه‌های آتشینش کمتر از دیدن و رؤیت سیمای او و شنیدن کلماتش نیست. ملاقات که فقط حسی و خیالی نیست، عقل و جان نیز می‌تواند به زیارت امیرالمؤمنین علیه السلام برود. «حکومتی که ارزشش را دارد» به کوشش کاظم حاجی‌رجبعلی و لیلا خانزاده، مروری دارد بر نامه‌های امیرالمومنین در نهج‌البلاغه. حکایت این نامه‌ها. حکایتی دیگر است. آنها معدنِ معیارهای ارزشمند هستند، معیارهایی که به شکلی مشخص و معنادار، با موضوعات مربوط به مدیریت جامعه و سیاست پیوند دارند. مرور این نامه‌ها یک عبارت را بر ذهن و زبان جاری می‌سازد؛ عبارتی که با دو لحن حداقلی و حداکثری قابل خواندن است: «حکومتی که ارزشش را دارد». این کتاب مخاطب را به این نتیجه می‌رساند که: هیچ شکل دیگری از حاکمیت، به پایه و ارزش حکومت اسلامی نمی‌رسد. کتاب سه بخش کلی دارد: یکی منتخبی از برخی عبارات حضرت علی علیه السلام در نامه‌های مربوطه و ترجمه آن، دوم، شرح مختصر پس‌زمینه نامه‌ها و گزاره‌هایی که از دلالت ظاهری آن نامه‌ها به دست می‌آید و سوم، جمع‌بندی و تحلیلی که از برآیند مطالب پیشین حاصل می‌شود. مجموع این مطالب دو هدف کلی را دنبال می‌کنند: یکی امکان انس بیشتر با کلمات امیرالمؤمنین علیه السلام از ره‌آورد مطالعه نامه‌های ایشان و احتمالاً تسهیل روش مطالعه آنها؛ دوم توجه به گزاره‌های مهمی که در تعمیق بینش سیاسی و تحلیل‌های مربوط به آن در عصر حاضر مؤثر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
MOHAMMAD MAHDI
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

حکومتی که ارزشش را دارد ، همان کتابی است که ارزش خواندنش را دارد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
پدر و مادر عزیزمان آدم علیه السلام و حوا سلام الله علیها
سیّد جواد
آه ای علی علیه السلام، ای پدرم و ای امیر و امامم، چقدر تو نزدیکی و چقدر صدایت رساست.
چڪاوڪ
تقدیم به علی بن ابی‌طالب علیه السلام که امیر مؤمنان و امیر واژگانی است که مؤمن بودن خود را به واسطه پذیرش روش بلاغت او اثبات کردند. تقدیم به امیری که کلماتش الفبای حاکمیت توحیدی هستند و ترسیم نقشه حاکمیت الهی بر گستره جهان از تألیف آن‌ها میسُر شد. تقدیم به امیرالمؤمنین‌علیه السلام کسی که در مدت کوتاه زمامداری اش عملاً ثابت کرد که حکومت الهی جلوه گاه توحید است.
سیّد جواد
در پایان یاد آور می‌شویم هر چه قوت و اتقان و قدرت در این نوشتار است، مربوط به صاحب و امیر این کلمات، امیرالمؤمنین علیه السلام است. و هر چه شامل نقص و کاستی و سستی است، مربوط به نگارندگان این کتاب است.
میم.ابریشمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۴
شابکundefined
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۴