با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
منطق و نظریه ادبی در شعر فارسی

دانلود و خرید کتاب منطق و نظریه ادبی در شعر فارسی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منطق و نظریه ادبی در شعر فارسی  نوشته  رضا روشنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب منطق و نظریه ادبی در شعر فارسی

«منطق و نظریه ادبی در شعر فارسی» پژوهشی درباره شعر فارسی از رضا روشنی است. این کتاب شش بخش دارد:

نگاهی کلی به نظام‌های معرفت‌شناسانه موجود ادبی/ مباحثی پیرامون سنت ادبی/ موانع سد راه نظریه ادبی/ مباحثی پیرامون مدرنیسم و شعر نیمایی/ مباحثی پیرامون جریان پسامدرنیسم و افق‌های نظریه ادبی.

بخشی از اثر:

«ادبیات ما در طی روند تاریخی خود همواره به شدت از عدم تبین رنج برده، به خاطر همین موضوع است که هم اکنون نیز این ادبیات پر از تناقضات و ناشناخته‌ها بوده و هاله‌ای از رمز و جادو دور تا دور آن را فرا گرفته است. به هر شکل چنان که ذکر شد مسئله ادبی به مانند هر مسئله‌ی دیگری برای این که فهمیده و فهمانده شود به تبین منطقی نیاز دارد. با این که هر تبین هر چقدر هم منطقی باز یک تبین نهایی نیست اما این تبین در جای خود ارزشی و اهمیتی بنیادین دارد. برای تبین منطق ادبی قبل از هرچیزی لازم است به دانسته‌های موجود ادبی شک ورزید. اما شک ورزی به تنهایی کافی نیست و یک ناقد ضمن تشکیک در مسئله‌ی ادبی، می‌بایستی به ادبیت و علم آن نیز اشراف داشته تا بتواند علم ادبی را از مجاری منطقی‌اش پیگیری نماید.».

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۷
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۷