با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیخ بهایی

دانلود و خرید کتاب شیخ بهایی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شیخ بهایی  نوشته  مصطفی ذاکری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شیخ بهایی

کتاب پیش رو رساله‌ای مختصر در احوال و آثار شیخ بهایی، به قلم پژوهشگر معاصر، مصطفی ذاکری است. ولادت و زندگی شیخ بهایی، سفر او به ایران و دیگر سفرهایش، سیره شیخ، اخبار و توصیف هایی که از او در منابع گوناگون آمده است، کارهای تألیفی او، سبک نگارش او در نثر و نظم، اساتید و شاگردانش و آثار او را می‌توانید در این کتاب بخوانید: «شیخ بهایی در ایجاز عبارات استادی بی‌نظیر است و نمونۀ آن کتاب الفوائد الصّمدیّة اوست که در بین طلّاب به نام صمدیّه معروف است و در آخر جامع المقدّمات چاپ شده است. این رسالۀ کوچک که شیخ آن را در سال ۹۷۵ ق نوشته است، در علم نحو عربی است و تقریباً تمام مباحث مهمّ علم نحو و اعراب در آن آمده است. شیخ این کتاب را در سنّ ۲۲ سالگی برای تنها برادرش عبدالصمد که در آن موقع نُه سال داشته نوشته است و در واقع یکی از کارهای خارق‌العادۀ شیخ است که در این سنّ انجام داده است. یعنی او در آن موقع اوّلاً به تمام مسائل نحو عربی تسلّط داشته است که بتواند اُمّهات مسائل این علم را در این کتاب بیاورد و ثانیاً در نوشتن به چنان مهارتی دست یافته بوده است که بتواند با چنین ایجاز عجیبی آن را بنویسد. طلّاب علوم دینی در حوزه‌ها در تمام ایران این کتاب را به عنوان کتاب درسی می‌خوانند و بسیاری از آنها آن را از برمی‌کنند و بعد از آن الفیۀ ابن مالک را که منظومه‌ای است در علم نحو و اندکی صرف در هزار بیت نیز حفظ می‌کنند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
a.enayati
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

خوندن این کتاب تقریبا هیچ شناختی از شخصیت شیخ بهایی به آدم نمیده. تقریبا معرفی آثار شیخ بهایی هست و رد یک سری مطالب کذبی که به شیخ نسبت داده شده. اگر خواستید بخونید سعی کنید تو یک ساعت کل کتاب رو

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۱۴
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۱۴