با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خاکستر و ققنوس

دانلود و خرید کتاب خاکستر و ققنوس

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خاکستر و ققنوس  نوشته  احسان احمدی خاوه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خاکستر و ققنوس

خاکستر و ققنوس نوشتۀ احسان احمدی خاوه به زندگی سردار شهید «محمد مرادی» از فرماندهان اطلاعات-عملیات لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) می‌پردازد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «چند سال گذشت. جنگ تمام شد، یواش یواش اسرا آمدند. با این که تقریبا مطمئن بودند محمد شهید شده، اما با شنیدن خبر برگشتن اسرا، نور امید تازه‌ای توی قلبشان روشن شد. امیدوار بودند یک روز که رادیو اسم آزاده‌ها را می‌خواند، اسم «محمد مرادی گرکانی» هم بین‌شان باشد، اما باز هم خبری از محمد نشد. انگار ارادت همیشگی‌اش به بانوی غریب مدینه، سرنوشت او را هم به آن حضرت شبیه کرده بود؛ حتی مزاری نداشت که بتوانند بر سرش بنشینند و برای لحظه‌ای بار سنگین غم دوری او را از دل دور کنند»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حسینی
۱۳۹۷/۰۸/۲۷

قشنگ بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
قلبش گواهی می‌داد روزهای سختی در پیش است. یادش افتاد محمد گفته بود هر وقت دست و دلت لرزید، این دعا را بخوان. همان‌طور که سرش را به دیوار تکیه داده بود، نگاهش را به آسمان داد و زیر لب زمزمه کرد؛ «ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین.»
باران
جنگ، اگرچه برای ما اولش فقط یک «وظیفهٔ شرعی و ملی بود؛ اما یک فرهنگ شد. فرهنگی با آدم‌ها، دستور زبان و آداب مخصوص به خودش. آدم‌هایی که جور دیگری حرف می‌زدند، می‌دیدند و رفتار می‌کردند. ارزش‌ها در این فرهنگ جور دیگری بود، اما در بین همهٔ ارزش‌های عجیب این فرهنگ، گم‌نامی و «نیست» شدن، از همه عجیب‌تر بود.
باران
دسته‌گل‌ها دسته‌دسته می‌روند از یادها گریه کن ای آسمان، در مرگِ طوفان‌زادها سخت گم‌نامید، اما ای شقایق‌سیرتان کیسه می‌دوزند با نام شما، شیادها با شما هستم که فردا کاسهٔ سرهایتان خشت می‌گردد برای عافیت‌آبادها غیر تکرار غریبی، هان! چه معنا کرده‌اید غربت خورشید را در آخرین خردادها با تمام خویش نالیدم چو ابری بی‌قرار گفتم ای باران که می‌کوبی به طبلِ بادها هان! بکوب اما به آن عاشق‌ترین عاشق بگو زنده‌ای، ای زنده‌تر از زندگی! در یادها مثل دریا ناله سر کن در شب طوفان و موج هیـچ چیز از ما نمی‌ماند مگر فریادها
دختر دریا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۷۴۷۲۵۲۱
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۷۴۷۲۵۲۱