با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ما باختیم اثر سید محمدعلی ابطحی

دانلود و خرید کتاب ما باختیم

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ما باختیم  نوشته  سید محمدعلی ابطحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب ما باختیم

«ما باختیم» مجموعه‌ای از نوشته‌های وبلاگ سیدمحمدعلی ابطحی، روحانی اصلاح‌طلب اهل سیاست، هنر و فرهنگ از آذر سال ۱۳۸۳ تا آذر ۱۳۸۴ است. دورانی که او از آن با نام «دوران تغییر غریب» و «سالی که همیشه در سپهر سیاسی ایران به تلخی باقی می‌ماند» یاد کرده‌است. این اثر سیر روزانه فضای اصلاحات در دوران تغییر ریاست‌جمهوری از خاتمی به احمدی‌نژاد را نشان می‌دهد و یکی از مستندترین کارهایی است که می‌تواند برای نسل جدید مورخان مفید باشد: «ما در آن سال البته انتخابات را باختیم. اصلاح‌طلبان نتوانستند یکی از آقایان هاشمی رفسنجانی، کروبی، معین، مهرعلیزاده را به ریاست جمهوری برسانند. جزئیات این باختن -که فقط گل به خودی- و به دلیل تعدد کاندیداهای جبهه اصلاحات بود را به عنوان یک نگاه تاریخی می‌توانید در این کتاب بخوانید.» بخش کوتاهی از این نوشته‌ها را که در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۸۳ نوشته‌شده‌است می‌خوانید: «آنها که دیروز خاتمی را «هو» کردند چقدر به تقویت و فراگیر شدن تمامیت‌خواهان کمک کردند؟ و چقدر به رشد دموکراسی؟ پاسخ به این سوال، فضای آرامی می‌طلبد که با توجه به واقعیت‌های موجود در کشور– که حتی اگر آن را نمی‌پسندیم ولی هست- باید مورد بررسی قرار گیرد. برنامه‌ریزی کردن برای واقعیت‌های کشوری که در آن هستیم مهم است. ارائه برنامه ایده‌آلی که شاید بشود آن را در سوئیس پیاده کرد که هنر نیست. آنها که در خارج کشور هستند، و من به همه آنها احترام می‌گذارم نیز نوعاً فارغ از واقعیت‌های کشور مقاله می‌نویسند. شاید هم به این دلیل که اگر نسخه‌های آنان عملی نباشد، آنان آسیبی نمی‌بینند. ولی ما در داخل کشور نمی‌توانیم بی‌توجه به واقعیت‌های عرصه سیاسی کشور فکر کنیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۹

کتاب صد و پنجاه و نهم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، کتاب با اینکه صفحات زیادی داره ولی دارای کشش خوبی است و خواننده را بدون کسالت و خستگی با خود همراه می کنه تا انتها ، مجموعه وب نوشت

- بیشتر
ghrk
۱۳۹۸/۰۶/۰۱

اصلاح طلبان با انتخاب روحانی یه بار دیگه باختن.اما جوری که با سیاه نمایی و وعده دیگه رای نمیارن

کاوه
۱۳۹۷/۰۴/۲۴

عالی و خواندنی کتابی از پشت پرده سیاست ایران در سال باخت اصلاح طلبان به احمدی نژاد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۷)
دیگر به هیچ‌چیز نمی‌توان اعتماد کرد!
سیّد جواد
دولت اسرائیل با پشتوانه صهیونیستی از دین یهود استفاده ابزاری می‌کند
سیّد جواد
بحث کاندیداتوری زنان برای ریاست‌جمهوری یکی از بحث‌برانگیزترین مسایل قبل از انتخابات است.
سیّد جواد
رسالت می‌نویسد: اگر فرض کنیم رئیس‌جمهور یک زن باشد و خدا هم به او فرزندی در ایام تصدی ریاست‌جمهوری عطا نمود چه باید کرد؟ طبق قوانین جمهوری‌اسلامی (قانون حمایت از مادران- مادهٔ ۳) او می‌تواند از ۴ ماه مرخصی با حقوق بهره‌مند باشد. سوال اینجاست که آیا می‌شود مملکت را ۴ ماه تعطیل کرد؟
سیّد جواد
تحویل سال : ۳۰ اسفند ۱۳۸۳ یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال
سیّد جواد
واقعاً فضای فرهنگی نمایشگاه کتاب و مطبوعات خیلی دل‌نشین است.
سیّد جواد
صفحه‌ای را که در روزنامه‌ها در مورد اموات می‌نویسند، حتما دیده‌اید. هیچ مرده‌ای کوچکترین خطائی نکرده است. همه خوب بوده‌اند و اگر آنها زنده می‌شدند دنیا گلستانی می‌شد کم نظیر.
سیّد جواد
اصغر آقا گفت: یکی از مسائل وقت‌گیر ما، مراجعهٔ مداوم خانم‌هایی است که به قول او بخت‌شان بسته است. می‌گفت که گلدسته‌های این مسجد ۵۷ متر طول دارد و ۱۴۷ پله. در این منطقه معروف است که اگر خانم بخت بسته‌ای در شب جمعه این ۱۴۷ پله را طی کند و به تناوب در طول مسیر ۴۱ عدد گردو را بشکند و آن بالا سوره یس را بخواند و نیز قطعه شعری که گفت خانم‌هایی که مراجعه می‌کنند، همه آن شعر را یاد دارند بخواند حتماً بختش باز می‌شود. خوشحال بود که ماه محرم و صفر است و در این دو ماه خانم‌های محلی جهت صعود به بالای گلدسته به مسجد نمی‌آیند. باورش برای ما سخت بود، ولی اصغر آقا که از بچگی در مسجد بزرگ شده بود و چند سالی است که لباس خدمتگزاری به مسجد را به تن کرده می‌گفت که یکی از کارهای سخت و وقت‌گیر ما جمع کردن گردوهای شکسته از مسیر پله‌های گلدسته‌هاست.
سیّد جواد
در دور اول انتخابات سال ۱۳۸۴، هاشمی رفسنجانی با ۶.۱۶ میلیون نفر و احمدی نژاد با ۵.۷۱ میلیون نفر رای به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند.
سیّد جواد
سنّت بازنشستگی درکارهای اداری، عرفی است که از سوی همهٔ جهان پذیرفته شده است. در ایران، از وقتی عنوان کار برای خدا و خدمت به خلق خدا مطرح شد، کم‌کم به دلیل علاقهٔ وافر خدمت به خلق خدا و کسب ثواب از این کار! هر کس که از مدیران اداری به سن بازنشستگی رسیدند، از آن به نوعی سر باز زدند. خصوصاً که این کسب ثواب عملاً به کسب قدرت و ثروت نیز می‌انجامید که دیگر اصلاً امکان رها کردن پست و مقام وجود نداشت و چاره‌ای جز کمک عزرائیل برای کناره‌گیری از مدیریت‌ها نبود!
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۷۲۵۱-۱
تعداد صفحات۴۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۷۲۵۱-۱