کتاب هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ نارسایی قلبی، درمان نارسایی قلبی، پیوند قلب و برقراری جریان خون به وسیله‌ی ابزارهای کمکی برای زمان طولانی اثر مهدی موسوی

کتاب هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ نارسایی قلبی، درمان نارسایی قلبی، پیوند قلب و برقراری جریان خون به وسیله‌ی ابزارهای کمکی برای زمان طولانی

انتشاراتتیمورزاده

سال انتشار۱۳۹۶

0
دسته‌بندی

معرفی کتاب هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ نارسایی قلبی، درمان نارسایی قلبی، پیوند قلب و برقراری جریان خون به وسیله‌ی ابزارهای کمکی برای زمان طولانی

معرفی کتاب هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ هیپرتانسیون پولمونر، رویکرد به بیمار مبتلا به شوک، سپسیس شدید و شوک سپتیک، شوک کاردیوژنیک و ادم ریوی، کاپلاس قلبی عروقی، ایست قلبی و مرگ ناگهانی قلبی(SCD)

کتاب اصول پزشکی داخلی هاریسون که با نام اصلی Harrison’s Principle of Internal Medicine مشهور است، بهترین و کامل ترین کتاب آموزشی برای دروس تخصصی دانشجویان مقطع کارورزی (انترنی) و رزیدنتی (دستیاری) پزشکی است. علاوه بر دانشجویان، اساتید و حتی متخصصان نیز برای یادآوری دقیق تر اصول بخش داخلی، به این کتاب رجوع می‌کنند.

کتاب حاضر یعنی، "هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ هیپرتانسیون پولمونر، رویکرد به بیمار مبتلا به شوک، سپسیس شدید و شوک سپتیک، شوک کاردیوژنیک و ادم ریوی، کاپلاس قلبی عروقی، ایست قلبی و مرگ ناگهانی قلبی(SCD) " ، نوشته ی تینسلی راندولف هاریسون است. ترجمه ی این کتاب توسط گروهی از مترجمین به نام‌های دکتر مهدی موسوی (متخصص قلب و عروق، فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی البرز) و دکتر سلماز کلهر و ویراستاری دکتر مهدی موسوی صورت گرفته و از انتشارات تیمورزاده به چاپ رسیده است.

این کتاب در 5 فصل گردآوری شده است. فصل ابتدایی، هیپرتانسیون پولمونر، پاتوبیولوژی آن، تشخیص و طبقه بندی و درمان دارویی این بیماری را بررسی کرده است. فصل دوم مختص رویکرد به بیمار مبتلا به شوک است که در آن درباره ی درمان‌های کمکی، انواع شوک مانند هیپو آدرنال، تروماتیک، کاردیوژنیک و پاسخ عضوی بحث شده است. فصل بعدی تعاریف و اتیولوژی سپسیس، پاتوفیزیولوژی، مکانیسم‌های میزبان برای درک وجود میکروب‌ها، پاسخ‌های موضعی و سیستمیک میزبان به میکروب‌های مهاجم، اختلال عملکرد اعضا و شوک و تظاهرات بالینی را توضیح می‌دهد. فصل چهارم ادم ریوی و درمان آن، شوک کاردیوژنیک، آنفارکتوس حاد میوکارد و ملاحظات خاص را مورد بحث قرار می‌دهد. فصل پایانی، بازنگری و تعریف کلاپس قلبی عروقی، اتیولوژی و وقایع شروع کننده، درمان ایست قلبی، پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی در افراد پرخطر بدون سابقه را توضیح داده است.

مطالعه‌ی کتاب "هاریسون بیماری‌های قلب و عروق 2015 (ویراست نوزدهم)؛ هیپرتانسیون پولمونر، رویکرد به بیمار مبتلا به شوک، سپسیس شدید و شوک سپتیک، شوک کاردیوژنیک و ادم ریوی، کاپلاس قلبی عروقی، ایست قلبی و مرگ ناگهانی قلبی(SCD)" را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دو دسته از دانشجویان رشته پزشکی هستند؛ دانشجویان مقطع کارورزی که برای آمادگی آزمون جامع پیش کارورزی در حال مطالعه دروس داخلی اند و دیگری، فارغ التحصیلان پزشکی که داوطلب آزمون جامع رزیدنتی (دستیاری) برای ادامه تحصیل در یک رشته تخصصی ویژه هستند. علاوه بر این، پزشکان مشغول طبابت نیز برای بررسی نکات کلیدی و خاص به این رفرنس مراجعه می‌کنند.

سایر کتاب‌های دنیس. ال کاسپر

مشاهده همه

سایر کتاب‌های تیمورزاده

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است