کتاب هاریسون بیماری‌های گوارش؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ اثر دنیس. ال کاسپر

کتاب هاریسون بیماری‌های گوارش؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ

انتشاراتتیمورزاده

سال انتشار۱۳۹۶

0
دسته‌بندی

معرفی کتاب هاریسون بیماری‌های گوارش؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ

معرفی کتاب اصول طب داخلی هاریسون بیماری‌های گوارش 2015 (ویراست نوزدهم)؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ

کتاب اصول پزشکی داخلی هاریسون که با نام اصلی Harrison’s Principle of Internal Medicine مشهور است، بهترین و کامل ترین کتاب آموزشی برای دروس تخصصی دانشجویان مقطع کارورزی (انترنی) و رزیدنتی (دستیاری) پزشکی است. علاوه بر دانشجویان، اساتید و حتی متخصصان نیز برای یادآوری دقیق تر اصول بخش داخلی، به این کتاب رجوع می‌کنند.

کتاب حاضر یعنی، "اصول طب داخلی هاریسون بیماری‌های گوارش 2015 (ویراست نوزدهم)؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ"، نوشته ی تینسلی راندولف هاریسون است. این کتاب با مقدمه ی دکتر کیوان الچیان (متخصص بیماری‌های داخلی) و ترجمه و ویراستاری سجاد قانع عزآبادی، از انتشارات تیمورزاده به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است که این کتاب، یکی از دو رفرنس اصلی اعلام شده برای آزمون‌های جامع پیش کارورزی و دستیاری پزشکی است.

در این کتاب به طور کلی به مبحث بیماری‌های گوارش یعنی بررسی اتیولوژی (علت و سبب) بیماری‌هایی که منشا آن‌ها سیستم هضم و جذب و دستگاه گوارشی است و نحوه پیشگیری، تشخیص و درمان آن‌ها پرداخته می‌شود.اما به طور خاص، اختلالات جذب، تست شیلینگ را مورد توجه قرار می‌دهد.

این کتاب در یک فصل با جزئیات از اختلالات جذب سخن گفته است و عناوینی چون هضم و جذب مواد غذایی، رویکرد به بیماری سوء جذب، بیماری‌های اختصاصی و درمان بیماری‌هایی چون اسپروی تروپیکال، سندرم روده ی کوتاه، سندرم رشد بیش از حد باکتری‌ها، بیماری ویپل و انتروپاتی همراه با از دست دادن پروتئین را ذکر کرده است. در فصل آخر، اختصاصا به شرح و بسط تست شیلینگ پرداخته شده است.

کتاب "اصول طب داخلی هاریسون بیماری‌های گوارش 2015 (ویراست نوزدهم)؛ اختلالات جذب، تست شیلینگ" را برای چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دو دسته از دانشجویان رشته پزشکی هستند؛ دانشجویان مقطع کارورزی که برای آمادگی آزمون جامع پیش کارورزی در حال مطالعه دروس داخلی اند و دیگری، فارغ التحصیلان پزشکی که داوطلب آزمون جامع رزیدنتی (دستیاری) برای ادامه تحصیل در یک رشته تخصصی ویژه هستند. علاوه بر این، پزشکان مشغول طبابت نیز برای بررسی نکات کلیدی و خاص به این رفرنس مراجعه می‌کنند.

سایر کتاب‌های دنیس. ال کاسپر

مشاهده همه

سایر کتاب‌های تیمورزاده

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است