با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معرفی گیاهان دارویی

دانلود و خرید کتاب معرفی گیاهان دارویی

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معرفی گیاهان دارویی  نوشته  آرش غفاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب معرفی گیاهان دارویی

کتاب «معرفی گیاهان دارویی» به قلم آرش غفاری (-۱۳۵۲) یک مجموعه ارزشمند و مفید برای آشنایی با این دسته از داروهای سنتی است که امروز نیز می‌توانند داروی اصلی یا مکمل در درمان بیماری‌های گوناگون باشند. اطلاعات این کتاب شامل عنوان گیاه با نام‌های گوناگون و نام علمی به همراه ترکیبات گیاه و خواص هریک از آنها به همراه مختصات ریاضی با برگ‌ها و ساقه‌ها و ابعاد تشکیل‌دهنده و مناطق رویش آنها می‌باشد. درباره گیاه بادرنجبویه می‌خوانید: این گیاه دارویی در دنیا با نام علمی Melissa Officinalis شناخته شده است. همچنین معروف شده است به چای حضرت علی (ع). در برخی روایات آمده است که ایشان از فواید بی‌نظیر این گیاه کاملا واقف بوده‌اند و همیشه مصرف آن را به اصحاب و یاران خود توصیه می‌نمودند...به منظور برطرف کردن عصبانیت، نگرانی، دفع اضطراب و استرس بهتر است از گل ساقه خشک شده بادرنجبویه به میزان چهار تا شش گرم داخل قوری ریخته و روی آن یک لیوان آب جوش بریزید و به مدت بیست دقیقه بر روی حرارت ملایم کتری بگذارید تا خوب دم بکشد. سپس لعاب آن را با کمی نبات یا عسل در یک وعده میل کنید. اگر شدت ناراحتی زیاد باشد می‌توانید در وعده‌های دیگر تکرار نمایید. جهت تنظیم ضربان قلب و تنظیم فشار خون می‌توانید میزان سه گرم از گلهای ستاره‌ای شکل بادرنجبویه را داخل قوری ریخته و به همراه یک لیوان آب جوش به مدت ده دقیقه بر روی حرارت ملایم کتری قرار داده و سپس لعاب آن را صاف کرده میل کنید. این کار را در دو وعده در طول روز در وعده‌های ظهر قبل از ناهار و غروبها قبل از شام تکرار نمایید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
محمدی
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

کاش عکسها واضح بودند !!! من برایِ شناسایی گیاهان کتاب رو خریدم ولی اصلا از رویِ عکس نمیشه گیاه رو شناخت و فقط یه سرس اطلاعات تئوری میده !!!!!!پشیمونم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۶۱۴-۱‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۴۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۶۱۴-۱‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن