با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مردان مشرق‌زمین: چنگیز، تیمور، محمود غزنوی

دانلود و خرید کتاب مردان مشرق‌زمین: چنگیز، تیمور، محمود غزنوی

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مردان مشرق‌زمین: چنگیز، تیمور، محمود غزنوی  نوشته  یونس تقی‌زاده‌ تقوایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مردان مشرق‌زمین: چنگیز، تیمور، محمود غزنوی

«مردان مشرق‌زمین: چنگیز، تیمور، محمود غزنوی » کتابی نوشته یونس تقی‌زاده تقوایی (-۱۳۴۰) برای نوجوانان است که تاریخ و وقایع دوران غزنوی، مغول و تیموری را با محوریت دوره این سه پادشاه بزرگ بازگو کرده‌است. در بخشی از کتاب درباره تیمور گورکانی می‌خوانید: تیمور فاتح بزرگی بود و تقریباً هیچ‌گاه شکست نخورد و همهٔ جهان پیرامونش را فتح کرد. حتی سرزمین های دوردستی مثل هند و بخش‌هایی از سوریه و مناطق شرقی ترکیه کنونی و مسکو پایتخت روسیه کنونی از هجوم تیمور در امان نماندند. فتوحات پی‌درپی تیمور خود نشانگر آگاهی عمیق او از امور رزمی و دقت زیاد او به امور تدارکاتی جنگ هستند. شیوهٔ تیمور در سرکوب حاکمان مناطق بر تسلیم و ابقا استوار بود. حاکمی که تسلیم می‌شد به عنوان حاکم دست‌نشانده در منصب خویش ابقا می‌گردید و اگر سرکشی می‌کرد به شدت سرکوب و تنبیه می‌شد؛ مثلاً هنگامی که امیر ولی (که بر حکومت گرگان و استرآباد ابقا شده بود) سرکشی کرد تیمور به آن نواحی لشکر کشید و او را سرکوب کرد. پس از مرگ تیمور تمام سرزمین‌هایی که او فتح کرده بود (به استثنای خراسان بزرگ که شامل ماوراءالنهر و بخش بزرگی از افغانستان فعلی و تمامی خراسان کنونی و بخشی از سیستان می‌شد) به‌سرعت از تصرف جانشینان تیمور خارج شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
babak
۱۴۰۰/۰۴/۲۴

متن کتاب و جمله بندی ها پر از اشکال و نامفهموم است و نیاز به باز نویسی و اشکال زدایی در جمله بندی و رعایت فاصله و اسلوب نگارش دارد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۷۶-۱۷-۳‮
تعداد صفحات۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۷۶-۱۷-۳‮

تجربه بهتر در اپلیکیشن