با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رژیم قلیایی، راز درمان تمام بیماری های من

دانلود و خرید کتاب رژیم قلیایی، راز درمان تمام بیماری های من

۳٫۰ از ۶ نظر
۳٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رژیم قلیایی، راز درمان تمام بیماری های من  نوشته  عایشه گل چوروحلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رژیم قلیایی، راز درمان تمام بیماری های من

«رژیم قلیایی، راز درمان تمام بیماری های من» نوشته دکتر عایشه گل چوروحلو (-۱۹۶۹)و ترجمه مسعود علی‌نژاد (-۱۳۶۳) کتابی با موضوع تغذیه و تناسب اندام است. نویسنده در این کتاب بر تعادل اسیدی- قلیایی بدن تاکید دارد و نشان می‌دهد که این مهم چگونه در چاقی و لاغری بدن مؤثر است. او به جایی استفاده از رژیم‌های غذایی سخت برای لاغرشدن راه دیگری را در این کتاب پیشنهاد کرده است. راهی که مترجم کتاب نیز خود آن را آزموده و نتیجه گرفته‌است:

«پاهای من همیشه سرد بود و در همه جا و حتی در مهمانی‌ها حتماً باید پتویی روی پاهایم می انداختم تا درد شدیدش آرام گیرد. از اضافه وزن و اندام زشتی که داشتم خجالت می‌کشیدم،... تا اینکه با رژیم غذایی قلیایی آشنا شدم و فهمیدم که ریشه‌ی همه‌ی بیماری‌ها یکی است و به تعبیری دیگر تنها یک بیماری وجود دارد و آن اسیدی شدن است. من این رژیم را امتحان کردم چون اسیدی شده بودم. نمی‌توانستم باور کنم که بدنم چقدر دارد تغییر می‌کند، چربی‌های بدنم آب می‌شد و من احساس فوق‌العاده‌ای داشتم، پرانرژی بودم، هفت کیلو سبک‌تر شده بودم و درد و رنج من به طور کامل ناپدید شده بود. دیدن نتایج فوق‌العاده به من انگیزه می داد... من فقط غذاهای قلیایی بیشتری به رژیم‌ام اضافه کردم با این‌حال احساسم هر روز بهتر و بهتر می شد و بیماری‌هایم یکی پس از دیگری درمان می شد.... آنچه من را به این رژیم علاقه‌مند می‌کرد این بود که من هنوز هم می‌توانستم کربوهیدرات، ماهی، گوشت، و دیگر مواد غذایی را بخورم و مجبور نبودم به یک گیاهخوار صرف تبدیل شوم و خود را از لذت خوردن گوشت محروم کنم. به جرات می‌توانم بگویم کتاب "رژیم قلیایی" خانم دکتر عایشه گل چوروحلو را بسیار مفید و کامل دانستم و تصمیم گرفتم این کتاب، که تمامی فعالیت های بدن را در سطح سلولی بررسی می‌کند و بسیار آگاهی دهنده است را ترجمه کنم. امید است با به کارگیری دستورات کتاب، تاثیرات شگرف آن را در زندگی خود مشاهده کنید و من تضمین می کنم، راز رهایی از همه‌ی بیماری ها، همان قلیایی شدن است و بس.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
آنتی اکسیدان‌ها چگونه رادیکال‌های آزاد را نابود می‌کنند. در دهه‌ی اخیر، مباحث زیادی درباره‌ی رادیکال‌های آزاد شنیده‌ایم و می‌دانیم که راه رهایی از آنها، مصرف آنتی اکسیدان‌ها است که به وفور در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند. رادیکال‌های آزاد یک یا تعداد بیشتری الکترون، کم دارند و به شدت ناپایدار هستند. در نتیجه به سلول ها، پروتئین‌ها و DNA حمله می‌کنند تا از آن‌ها الکترون بگیرند و در این میان هر ماده‌ای که به آن‌ها الکترون بدهد آنتی اکسیدان محسوب می‌شود. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، ماده‌ای که الکترون بدهد ماده‌ای قلیایی است. پس، آنتی اکسیدان‌ها هم، چون به رادیکال‌های آزاد الکترون می‌دهند ماده‌ای قلیایی به حساب می‌آیند.
S
هر ماده‌ای که الکترون بیشتری دارد ماده‌ای قلیایی و در عین حال آنتی اکسیدان است. مواد غذایی قلیایی مانند میوه‌ها، سبزی‌ها، مغزها، ماهی‌ها و مواد معدنی که به عنوان آنتی اکسیدان شناخته می‌شوند با توجه به اینکه الکترون زیادی دارند، می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خنثی کنند و برای سلامتی بسیار مفید هستند. به طور کلی رد و بدل الکترون و پروتون، زنده بودن را به ما هدیه می دهد. ما انسان ها نیز با داشتن میلیاردها سلول با سوخت وساز فراوان، مانند باطری‌هایی با قطب‌های مثبت و منفی هستیم که همواره در حال رد و بدل کردن الکترون‌ها و پروتون‌ها هستند. در این کتاب بوسیله‌ی قلیایی شدن به دنبال افزایش ظرفیت باطری خود هستیم.
S
در یک نگاه ساده، علت تمام بیماری‌ها، آلوده شدن محیط داخلی بدن است که آن را اسیدی شدن می‌گویند. همانگونه که مواد آلاینده‌ی کارخانه‌ها، صنایع و دود خودروها، محیط زیست را آلوده می‌کنند، مواد غذایی نامناسب هم، محیط داخلی بدن را آلوده می‌کند. مهم‌ترین عامل اسیدی شدن بدن ما غذاهای نامناسب یا بهتر بگویم سمومی است که داوطلبانه می‌بلعیم، این سموم می‌تواند ذره ای نمک یا مقدار اندکی شکر باشد. وقتی به عیادت آشنایی که سکته قلبی کرده است می‌رویم، بارها شنیده‌ایم گفته‌اند که اگر کمی به خودم توجه می‌کردم وضعم این نبود. چرا شما هیچگاه باک خودروی بنزینی خود را با گازوئیل پر نمی‌کنید، یا به جای بنزین، یک لیوان شکر داخل باک نمی ریزید؟ زیرا می‌دانید این مواد، آسیب جدی به موتور خودروی‌تان وارد می‌کنند. اما هر روز که مشغول خوردن و آشامیدن هستید، هیچ توجهی نمی‌کنید که آیا این ماده‌ی غذایی، آسیبی به موتور بدنتان می‌رساند یا خیر؟ و متأسفانه بهای این بی‌توجهی بسیار گران است که همان بیماری و درد است.
S
ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا نمی‌شود اسیدی نشویم؟ خیر، تا زمانی که فرآیندهای سوخت‌وساز و یا متابولیسم در بدن انجام می‌گیرد تولید اسید نیز وجود خواهد داشت. هضم مواد غذایی، تولید انرژی از آن‌ها، ترمیم سلول‌های آسیب دیده به کمک این انرژی، ساخت سلول‌های جدید، به کارگیری هورمون‌ها، همه ی این موارد از فرآیندهای سوخت‌وساز محسوب می‌شوند. حتی رشد مو و ناخن، فکر کردن و خوابیدن هم یک فرآیند متابولیک است و همه‌ی این فرآیندها پسماندی اسیدی در بدن تولید می‌کنند که باید دفع شوند. به همین دلیل است که نفس می‌کشیم و ماده‌ای قلیایی مثل اکسیژن را می‌گیریم و ماده ای اسیدی مثل دی اکسید کربن را پس می‌دهیم، به همین خاطر است که آب می‌نوشیم، عرق می کنیم، مدفوع می‌کنیم. بدن ناچار است که به طریقی پسماندهای اسیدی حاصل از سوخت و ساز را دفع کند.
S
چگونه می‌توان کار بدن را راحت‌تر کرد؟ ۱. کاهش بار اسیدی بدن ۲. افزایش ذخایر قلیایی بدن راحت‌ترین و بزرگترین خدمتی که انسان می تواند برای سلامتی خود انجام دهد همین دو کار است.
S
اگر بدنتان اسیدی است، هر چقدر هم که رژیم‌های لاغری بگیرید، بدن به صورت هوشمند و کاملاً طبیعی، مانع سوخت چربی‌ها می شود. از این گذشته، بدن این کار را برای حفظ جان شما انجام می دهد چرا که بافت های چربی، محل ذخیره‌ی اسیدها نیز هستند. وجود توده‌ی چربی در بدن به این معنی است که چربی، اسیدهای اضافی را در خود ذخیره کرده است تا آسیب کمتری به ارگانهای حیاتی بدن وارد شود. بدن برای اینکه از خودش محافظت کند از چربی‌ها برای انبار کردن اسیدهای معلق در خون استفاده می‌کند. اگر این سیستم محافظت هوشمندانه نبود، رگ‌ها و هر ارگان دیگری به وسیله‌ی اسیدها تخریب می شدند. برای درک قدرت تخریبی اسیدها بهتر است ناخن خود را بگیرید و داخل نوشابه بیندازید، یک روز بعد ملاحظه خواهید کرد که اثری از ناخن در نوشابه نیست، زیرا اسید موجود در نوشابه آن را حل کرده است. ترسیدید؟ از این نترسید، از اینکه داوطلبانه چنین اسید پرقدرتی را وارد بدن خود می‌کنید بترسید،
S
تا زمانی که بدن اسیدی است چربی‌ها آب نمی‌شوند. اگر هنوز رابطه‌ی بین قلیایی شدن و کاهش وزن برایتان نامفهوم است جای نگرانی نیست زیرا دورتر توضیحات مفصل‌تری در این خصوص خواهم داد و شما نیز به قلیایی شدن رغبت نشان خواهید داد و در شروع، با کنار گذاشتن شکر، نمک، آرد سفید و نوشابه کاهش وزن چشم‌گیری خواهید داشت و با دیدن تاثیرات شگرف آن، داوطلبانه این سبک زندگی را انتخاب خواهید کرد. امید دارم که به زودی دانش و آگاهی همه‌ی مردم افزایش یابد و حقیقت آشکار شود و البته که مطالب این کتاب، آخرین یافته‌ها در رابطه با کاهش وزن و داشتن زندگی سالم نبوده و نخواهد بود و من هم به تحقیقات خودم در این زمینه ادامه خواهم داد و آن ها را با شما به اشتراک خواهم گذاشت. دکتر عایشه گل چوروحلو
S
قلیایی بشوید تا لاغرتر شوید بطور خلاصه، فرمول ساده‌ی ما این است: از خوراکی هایی که بدن را اسیدی می کنند، کمتر، و از غذاهایی که بدن را قلیایی می‌کنند، بیشتر، استفاده کنیم. یعنی هر وعده‌ی غذایی باید شامل ۸۰ درصد مواد غذایی قلیایی و ۲۰ درصد مواد غذایی اسیدی باشد. کاربردی کردن این گفته بسیار آسان است. به عنوان مثال، به هنگام مصرف ۱۰۰ گرم گوشت، ۴۰۰ گرم سالاد (سبزیجات) مصرف کنیم. مصرف این مقدار سبزیجات اثرات اسیدی و مخرب گوشت را از بین می برد که دورتر توضیحات جامع تر و کامل تری در این خصوص خواهم داد. اگر این راه حلی بسیار ساده، به نظر می‌رسد، تعجبی ندارد چراکه راه حل واقعاً ساده است. اگر تعادل میان اسید و باز را در بدن خود تنظیم کنیم، مجبور نیستیم که به خاطر زیاده روی هایمان، بهایی گران بپردازیم.
S
برای اینکه به اهمیت اسیدی یا قلیایی بودن بدن پی ببریم، نتایج تحقیقات زیر بسیار تکان دهنده خواهد بود. زیست شناس فرانسوی دکتر الکسیس کارل در آزمایشی که انجام داد، توانست قلب یک مرغ را به مدت ۲۸ سال زنده نگه دارد. وی قلب جوجه‌ای را که تازه از تخم بیرون آمده بود داخل مایعی قرار داد که تمامی مواد حیاتی در خون مرغ را داشت و موفق به زنده نگه داشتن قلب مرغ به مدت ۲۸ سال شد. رازی که در این آزمایش نهفته است این است که دکتر کارل این مایع را همواره با مایع تمیزتر جایگزین می‌کرد و از این طریق، زنده ماندن قلب مرغ را تضمین می‌کرد. این آزمایش دانشمندان را بسیار تحت تاثیر قرار داد و به طور طبیعی، این ذهنیت را ایجاد کرد که اگر محیطی بسیار مناسب برای سلول ها فراهم کنیم، می توان سلول‌های انسان را ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال زنده نگه داشت.
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۴۴-۳۷۹-۲
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۴۴-۳۷۹-۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن