با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
احکام خطای جزایی فقه و حقوق

دانلود و خرید کتاب احکام خطای جزایی فقه و حقوق

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب احکام خطای جزایی فقه و حقوق  نوشته  کاوه احمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب احکام خطای جزایی فقه و حقوق

«احکام خطای جزایی در فقه و حقوق» تألیف کاوه احمدی(-۱۳۵۱) به معرفی خطای جزایی و احکام آن در حقوق و فقه اسلامیُ نظریات این حوزه، اشکالات و سوالاتی که درباره آن وجود دارد و... می‌پردازد. خطای جزایی، سهل‌انگاری و بی مبالاتی‌ای است که شامل مجازات قانونی شود. در تهیه این کتاب از محتویات قانون مجازات اسلامی بهره برداری شده است.در پیش‌گفتار کتاب درباره این نوع خطا و انواع آن آمده است: خطای جزایی عبارتست از رفتاری مبتنی بر بی‌احتیاطی،‌ بی‌مبالاتی،‌ غفلت و سهل انگاری که نتیجه آن اعمال مجازات برای مرتکب آن است و بیشتر در جرایم غیرعمدی قابل تصور است، هرچند درجرایم عمدی نیز می توان از نوعی خطای کیفری عمدی بحث کرد. تقصیر یا خطای کیفری عنصر روانی جرایمی است که اصطلاحاً غیرعمدی نامیده می شوند. مثلا راننده اتومبیلی که بر اثر بی‌توجهی به خط عابر پیاده رهگذر را سرنگون و به هلاکت می رساند. از آنجایی که اجرای مجازات دراسلام تابع مصالح و به جهت دوری از مفاسد است موضوع خطای جزایی در فقه و حقوق و جزای اسلام و ایران از جمله مسایلی است که در کتب فقهی به صورت پراکنده بررسی شده است. افراد شاید در ارتکاب جرم مرتکب خطا و تقصیر جزایی شده باشند که هرگاه قصد مجرمانه نباشد کسی را نمی‌توان تحت تعقیب و مجازات قرار داد. لذا در این کتاب قصد بر بررسی دقیق بی‌مبالاتی و تقصیر در ارتکاب جرم و در حد توان ارائه راهکارهای مناسب اقدام گردیده است. با مطالعه دقیق در منابع کیفری اسلام به خوبی روشن است که هدف دین مبین اسلام از مجازات گناهکاروجنایتکار، زجر و تعذیب آنها و مجرد تشفی خاطر اولیای دم و مانند این امور نیست. غرض تادیب و تهذیب اخلاق مجرم و به وجودآوردن جامعه سالم و به طور کلی حفظ و حمایت مردم از مفاسد اجتماعی و سقوط درپرتگاه‌های رذایل اخلاقی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حمید
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

با سلام کتاب بسیار دارای سطح ابتدایی بود و مطالب ذکر شده دارای تکرار بود و غلط های املایی فراوانی داشت که ذهن را آشفته میکرد و اینکه به نظر کتاب مفیدی نبود که وقت بذارید برای خواندنش

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۵۴۵-۴-۶ ‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۵۴۵-۴-۶ ‬‬