با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نور و رنگ‌ها

دانلود و خرید کتاب نور و رنگ‌ها

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نور و رنگ‌ها  نوشته  زینب صفوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نور و رنگ‌ها

«نور و رنگ‌ها» نوشته آنجو چاولا، از مجموعه دانستنی‌هایی درباره علوم منتشر شده است و درباره فیزیک نور و مفهوم رنگ برای نوجوانان است.

در سال‌های دور، نور متضاد تاریکی بیان می‌شد اما امروزه گونه‌ای از انرژی محسوب می‌شود که به صورت امواج از اجسام نورانی تابش می‌شود. این اشعه‌ها یا امواج نورانی می‌توانند با سرعت ۲۹۹۷۹۲ کیلومتر در ثانیه در یک خط مستقیم در خلاء حرکت کنند.

هنگامی‌که امواج نور به چشم ما می‌رسند، ما می‌توانیم اجسام را ببینیم و نور راهنمای ما در جهان است زیرا با نور می‌توانیم راه خانه‌مان را پیدا کنیم، در طول خیابان راه برویم، آسمان را ببینیم یا کتاب بخوانیم. در واقع هیچ عنصری بدون وجود نور دیده نمی‌شود و نور واسطه میان چشم و محیط اطراف ماست.

اگر شما چشمانتان را ببندید، نمی‌توانید این صفحه را بخوانید زیرا پلک شما مانع از رسیدن نور از جسم به چشمتان می‌شود. پس، تا الان یک حقیقت در مورد نور را فهمیدیم: اگر نور از اشیاء به چشم ما نرسد ما نمی‌توانیم آن‌ها را ببینیم و در نتیجه حس بینایی معنا و مفهومی ندارد. خورشید، ستاره‌ها و لامپ‌های الکتریکی این نور را به وجود می‌آورند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
hoseyn ghomi
۱۳۹۵/۰۶/۲۰

عالی

fafa
۱۳۹۵/۰۵/۳۱

***

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۷۴-۲‬‬
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۷۴-۲‬‬