با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ذهن حواس جمع

دانلود و خرید کتاب ذهن حواس جمع

چگونه کنترل زندگی را به دست بگیرید

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ذهن حواس جمع  نوشته  نیر ایال  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ذهن حواس جمع

میکروکتاب ذهن حواس جمع نوشته نیر ایال است که با ترجمه فاطمه فراهانی منتشر شده است. این کتاب خلاصه‌ای از کتاب ذهن حواس جمع است که به صورت خلاصه منتشر شده است.

درباره میکروکتاب ذهن حواس جمع

کتاب ذهن حواس جمع، برای افراد حواس‌پرت و کسانی که می‌خواهند متمرکز شوند نوشته شده است. بیشتر افراد به خصوص کسانی که در محیط‌های جمعی کار می‌کنند با مشکل عدم تمرکز و حواس‌پرتی‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. بخشی از این حواس‌پرتی‌ها به خود فرد برمی‌گردد و بخشی هم به فناوری‌های دیجیتالی مربوط می‌شود. این کتاب یک راهنمای کاربردی است و به شما کمک می‌کند تا به صورت اصولی از فناوری و دنیای مجازی استفاده کنید تا هم حواس‌جمع بمانید و هم از این فناوری‌ها نهایت بهره را ببرید.

خواندن کتاب ذهن حواس جمع را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی آرام و شاد پیشنهاد می‌کنیم.

درباره نیر ایال

نیر ایال (Nir Eyal) نویسنده، مدرس و کارآفرین برتر ۴۱ ساله است. او در سایت خودش در مورد اشتراک روان‌شناسی، فناوری و کسب‌و‌کار مطالب مهمی می‌نویسد. همچنین تخصص ویژه‌ای در مشاوره و تدریس به دیگران دارد. نوشته‌های او و کتاب‌هایش در دسته محبوب‌ترین‌ها قرار می‌گیرند و خوانندگان زیادی هر روز مطالب او را دنبال می‌کنند و او تا به امروز دو کتاب به رشته تحریر درآورده است.

بخشی از کتاب ذهن حواس جمع

روزی در حال بازی کردن با دخترم بودم. بازی این‌گونه طراحی شده بود که می‌توانست روابط بین پدر و دختر را بهبود ببخشد. در این بازی باید در ابتدا چیزهای مورد علاقه یکدیگر را نام می‌بردیم. بعد باید یک هواپیمای کاغذی می‌ساختیم و سومین قسمت پرسیدن یک سوال بود که باید هر دو به آن جواب می‌دادیم. سوال این بود: «اگر می‌توانستید یک نیروی برتر داشته باشید، دوست داشتید آن نیرو چه باشد؟» 

دخترم این سوال را از من پرسید. در آن لحظه اصلا متوجه نشدم که دخترم چه گفت چون حواسم به موبایلم پرت شد و به او گفتم: «عزیزم اجازه بده باید این را چک کنم.» آن‌قدر غرق در گوشی شدم که وقتی سرم را بالا آوردم دخترم رفته بود و من در اتاق تنها مانده بودم. البته اگر این اتفاق یک بار پیش می‌آمد، مشکلی نداشت. باید اعتراف کنم که بارها شاهد چنین صحنه‌ای بودم. با خودم گفتم که دیگر وقت تغییر است و باید خودم را کنترل کنم که هر دقیقه سراغ ایمیل، اینستاگرام یا کلا گوشی هوشمندم نروم. در ابتدا یک گوشی تاشو غیرهوشمند خریدم اما این کار خیلی به من فشار آورد. در گوشی هوشمندم اپ نقشه داشتم که می‌توانست پیدا کردن مسیرها را برای من راحت‌تر کند. دلم هم برای گوش دادن به کتاب‌های صوتی و دنبال کردن خبرهای مهم تنگ شده بود.

برای اینکه سراغ خبرهای آنلاین نروم اشتراک چاپی چند روزنامه را خریدم. اما مدتی بعد انبوهی از روزنامه‌های خوانده نشده روی هم تلنبار شد و مدام در حال تماشای تلویزیون بودم. با وجود حذف فناوری متوجه شدم که باز هم حواسم پرت می‌شود. با حذف فناوری آنلاین به دنبال عوامل حواس‌پرتی دیگر رفتم و متوجه شدم تغییری در وضعیتم به وجود نیامده است. در این میکروکتاب به این موضوع می‌پردازیم که برای اینکه ذهن حواس جمعی داشته باشیم نباید به طور کلی فناوری را از زندگی خود کنار بزنیم، باید درک کنیم که نباید برخلاف منافع خودمان کاری انجام دهیم و حواس خود را پرت کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۱ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۱صفحه
نوع فایلEPUB