با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی

دانلود و خرید کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی  نوشته  سازمان فناوری اطلاعات ایران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی

کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

درباره کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به موازات توسعه زیرساختهای ارتباطی و خدمات اساسی مورد نیاز جامعه در فضای مجازی، همواره تامین امنیت این فضا را به شکل‌های وسیعی مد نظر داشته و در کنار فراهم آوردن سامانه‌های مقابله و رصد تهدیدات در سطح دروازه‌های اصلی، حمایت‌های بی‌بدیلی را نیز در وجوه گوناگون به ذی‌نفعان و عوامل درگیر اعم از سازمان‌های دولتی، بخش‌های خصوصی و آحاد جامعه ارائه نموده است و کماکان به‌طور روزافزونی نسبت به گسترش آنها اقدام می‌نماید. یکی از زمینه‌های مهمی که در صدر برنامه‌های حمایتی این وزارتخانه قرار دارد، موضوع شبکه‌های اجتماعی برخط است که هم اکنون به یک خدمت حیاتی ارتباطاتی، نشر پیام و تولید و توزیع محتوا در جوامع مختلف از جمله کشور ما تبدیل شده است. از آنجایی که طیف وسیعی از افراد جامعه و نیز سازمان‌ها از این نوع خدمات استفاده می‌کنند، لذا دغدغه‌های مرتبط با امنیت دارایی‌های اطلاعاتی و نیز اعتماد به جریان‌های کاری درون این سامانه‌ها در ابعاد مختلفی بروز و ظهور یافته است که همه ذی‌نفعان اعم از استفاده کنندگان، توسعه‌دهندگان، مالکان و بخصوص حاکمیت را درگیر توجه و اهتمام به این مسئله نموده است.

خواندن کتاب بسته آگاهی رسانی فعالیت امن در شبکه های اجتماعی برخط (شاب) داخلی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۴
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۴