با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب واکاوی تحریم های اقتصادی اثر حمیدرضا درخشانoff

کتاب واکاوی تحریم های اقتصادی

مترجم:حمیدرضا درخشانمحمد جعفریانتشارات:انتشارات تدبیر اقتصادسال انتشار:۱۳۹۳تعداد صفحه‌ها:۳۲۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۳۲۰ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب واکاوی تحریم های اقتصادی

واکاوی تحریم های اقتصادی؛ مبانی نظری و تجربه بین‌المللی نوشته حمیدرضا درخشان و محمد جعفری است که در موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد به چاپ رسیده است.

موضوع امینت اقتصادی، در حوزه مسائل اقتصادی در سطح کلان و به‌ویژه در سطح سیاست‌گذاری، مقوله‌ای بسیار مهم تلقی می‌شود که از جمله مهم‌ترین پیش‌نیازها برای رشد و توسعه اقتصادی به شمار می‌آید. شرایط امن اقتصادی کمک می‌کند فعالان اقتصادی در شرایط قابل پیش‌بینی و با هزینه‌های اندک، فعالیت‌های اقتصادی خود را دنبال کنند. حفظ ثبات و تأمین شرایط امن اقتصادی همواره به‌مثابه یکی از اصول اساسی در اقتصاد ملی مورد توجه بوده است.

مؤسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد به‌عنوان مؤسسه پیشرو در تولید ادبیات بومی در حوزه امنیت اقتصادی تلاش می‌کند برای تقویت بنیان‌های علمی، پژوهشی و نظری در حوزه امنیت اقتصادی کشور و بهبود شرایط اقتصادی، ابعاد مختلف اقتصاد ملی را مورد بررسی قرار داده و ضمن شناسایی مؤلفه‌های تأثیرگذار بر امنیت اقتصادی، راهکارهای مناسبی را در این حوزه ارایه نماید.

 درباره کتاب واکاوی تحریم های اقتصادی؛ مبانی نظری و تجربه بین‌المللی

بررسی تحریم‌های اعمال شده بر ایران از سوی کشورهای خارجی و مجامع بین‌المللی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های حوزه امنیت اقتصادی است؛ به دلیل آنکه این پدیده ناخواسته تمام جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده است. از این‌رو، اثرپذیری تمام بخش‌های اقتصادی از تحریم‌های اعمال شده تهدیدی بزرگ برای امنیت اقتصادی کشور به شمار می‌آید و لزوم بررسی و مطالعه را در این خصوص مورد بیشتر می‌کند.

 با توجه به شرایط اقتصادی کشور و جایگاه ایران در مذاکرات هسته‌ای و با توجه به رسالت مؤسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد در حوزه مطالعات امنیت اقتصادی، این مؤسسه واکاوی تحریم‌های اقتصادی و نحوه مقابله با آن را وظیفه خود می‌داند، بنابراین ، در ادامه پژوهش‌های گذشته، بررسی آرای کارشناسان و صاحب‌نظران خارجی را مد نظر قرار داده است تا برآیند این آرا بتواند سیاست‌گذاران داخلی را در رویارویی بهتر با تحریم‌ها یاری دهد.

 کتاب واکاوی تحریم‌های اقتصادی؛ مبانی نظری و تجربه بین‌المللی، توسط دو تن از مشاوران دولت آمریکا در زمینه تحریم به نگارش درآمده است. این کتاب دستورالعمل علمی و اجرایی و نتایج گرفته شده از تحریم‌های اقتصادی را در طول دهه‌های مختلف بیان می‌کند. ازاین‌رو، آگاهی از مطالب مطرح شده در این کتاب، موجب افزایش اطلاعات مسئولان درباره برنامه‌های تحریمی غرب و مقابله با آنها خواهد شد.

خواندن کتاب واکاوی تحریم‌های اقتصادی؛ مبانی نظری و تجربه بین‌المللی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران حوزه امنیت اقتصادی مخاطبان این کتاب‌اند.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است