با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه

دانلود و خرید کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه

فرخی یزدی، لاهوتی، عارف قزوینی، نسیم شمال و ملک‌الشعرای بهار

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه  نوشته  سمیرا عاطفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه

کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه نوشته سمیرا عاطفی است. این کتاب به آثار فرخی یزدی، لاهوتی، عارف قزوینی، نسیم شمال و ملک‌الشعرای بهار می‌پردازد.

درباره کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه

وطنیاتِ دوره مشروطه یا همان اشعار وطن پرستانه دوره مشروطه، همیشه مورد استقبال پژوهشگران و دانشجویان ادبیات فارسی بوده است. البته نکته حائز اهمیت این است که بیشتر پژوهش‌های انجام شده یا به بررسی سیر تاریخی این مهم در تاریخ ادبیات و یا قیاس یکی از شاعران این دوره با شاعران دیگر کشورها پرداخته‌اند. هیچ کدام از این پژوهش‌ها سعی بر بررسی حدود تفاوت و همسویی نگرش فلسفی این شعرا با فلسفه افلاطون بر ماهیت شعر نداشته‌اند. از پژوهشگرانی که به مطالعه و تحقیق پیرامون اشعار وطنی پرداخته‌اند می‌توان به دکتر شفیعی کدکنی در "تحولات ادبیات فارسی از انقلاب مشروطه تا انقلاب بهمن"، شاهدخت رشیدیان در "جلوه‌های آزادی و وطن پرستی در شعر شاعران معاصر"، مریم احمدی در بررسی نقش اشعار وطنی دوره مشروطه در تحکیم و تثبیت هویت ایرانی (با نگاه اجمالی به تصنیف‌های وطنی عارف قزوینی و ملک الشعرای بهار)؛ چهار شاعر آزادی سپانلو از صبا تا نیما آرین‌پورو تجدد ادبی یعقوب آژند اشاره کرد که به مطالعه تکامل مفهوم آزادی و وطن در مقالات خود پرداخته‌اند. این کتاب بر مبنای مطالعات کتابخانه‌ای و اینترنتی است. نظریه‌ها و فلسفه‌های طرح شده بر ماهیت ادبیات که مهم‌ترین آن برای این کتاب عقاید افلاطون است، به دقت بررسی شده‌اند و سپس این تئوری‌ها با نگرش فلسفی دوران مشروطه و شکوفایی ساختار ادبیِ جدید در این دوره با فلسفه افلاطون قیاس شده وتا حدودی با رویکرد تطبیقی مورد غور و فحص قرارگرفته است و تفکرات منبعث از معدودی اشعارِ پنج شاعر دوران مشروطه (فرخی یزدی، لاهوتی، عارف قزوینی، نسیم شمال و ملک‌الشعرای بهار) را جداگانه به عنوان مصداقی مدلّ بر این پژوهش تطبیقی مورد بررسی قرار گرفته است. 

خواندن کتاب بررسی تطبیقی نگرش فلسفی و اشعار وطنی (وطنیات) در دوره مشروطه را به چه کسانی  پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات دوره مشروطه پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۲۹۶-۳-۵
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۲۹۶-۳-۵