با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو

دانلود و خرید کتاب روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو  نوشته  رشید حاجیوند دستگردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو

روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو کتابی نوشته رشید حاجی‌وند دستگردی و محمدجواد برومند است که در انتشارات آرنا به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو

از مزایای قطار شهری، مترو، می‌توان به قابلیت حجم بالای جابه‌جایی مسافر، عدم تداخل با سازه‌های سطحی و ترافیک شهری، عمر مفید نسبتاً بالا، ایمنی بسیار خوب سازۀ تونل در برابر زلزله و حوادث غیرمترقبه، کاهش آلودگی هوا، برقراری ارتباط مناسب و مستقیم بین مراکز مسکونی و مراکز کار و خرید، افزایش سرعت ترافیک روسطحی با کاهش تعداد سفرهای درون‌شهری و موارد دیگر از این دست اشاره کرد.

 در احداث خطوط مترو، ساخت ایستگاه‌های مترو از اهمیتی دوچندان برخوردار است. نحوۀ ساخت ایستگاه مترو به نوع روش حفاری آن وابسته است، و انتخاب نوع روش حفاری به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ نوع و رطوبت خاک منطقه، سطح آب زیرزمینی، میزان بار موجود در سطح زمین، عمق حفاری، عرض مقطع حفاری و ایمنی از جمله این عوامل هستند. هزینۀ اجرایی پروژه و سهولت روش ساخت نیز از فاکتورهای مهم در انتخاب روش ساخت است. در انتخاب نوع روش باید بهینه‌ترین روش انتخاب شود. از نظر طبقه‌بندی کلی، موقعیت ایستگاه‌ها به دو دستۀ عمیق (و نیمهعمیق) و کم‌عمق تقسیم می‌شوند. برای ساخت ایستگاه‌های زیرزمینی مترو روش‌هایی که «ایمنی پروژه» و «سرعت ساخت» را تضمین می‌کنند باید در نظرگرفته شوند. به‌طور کلی روش‌های ساخت ایستگاه‌های زیرزمینی به سه دسته تقسیم می شوند؛ روش NATM، روش ADECO-RS و روش کند و پوش. در این کتاب انواع روش‌های حفاری فضاهای بزرگ مقطع معرفی و مزایا و معایب و مراحل انجام عملیات آنها به‌طور کامل شرح داده شده است. و در انتها به مدلسازی دو نمونه ایستگاه زیرزمینی و سطحی در نرم افزار Plaxis ورژن ۲۰ پرداخته می‌شود.

خواندن کتاب روش های ساخت و مدلسازی ایستگاه های مترو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مهندسان ساره مخاطبان این کتاب‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۹۱-۰۳۳-۴‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۹۱-۰۳۳-۴‬‬‬