تفکر انتقادی

دانلود و خرید تفکر انتقادی

راهنمایی ساده به سوی تفکر انتقادی، تصمیم‌گیری بهتر و قدرت حل مسئله

۲٫۷ از ۷ نظر
۲٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود   تفکر انتقادی  نوشته  جنیفر ویلسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
اگر اطلاعات به‌طور صحیح و به‌موقع در اختیار رأی‌دهندگان قرار نگیرد؟ چگونه می‌توان مدعی برقراری دموکراسی شد اگر محیط برای سؤال درباره داده‌ها یا بررسی صحت اطلاعات مساعد نباشد؟ کوتاه آنکه، هرگاه تفکر انتقادی فعال باشد، فضای دموکراتیک ایجاد می‌شود و مردم امکان انتخاب‌های آگاهانه پیدا می‌کنند. چنین فرایندی است که به ریشه‌کنی سیاست‌مداران فرصت‌طلب کمک می‌کند و فرصت‌هایی را در اختیار سیاست‌مداران ژرف‌اندیش قرار می‌دهد که صادقانه قصد خدمت به رأی‌دهندگان را دارند.
حسین
این خودِ شکست نیست که مانع ایجاد می‌کند، کما اینکه در کارها و عرصه‌های مختلف زندگی شکست خورده‌اید اما همچنان دارید پیش می‌روید. مانع اصلی، پیش‌بینی شکست است. اگر فکر شکست را درونی کرده باشید هیچ انگیزه‌ای ندارید و برای انجام هر کار نواندیشانه‌ای تردید می‌کنید.
Juror #8
احساسات حاصل فرایند تفکر است و اگر بتوانید فرایند تفکر خود را کنترل کنید می‌توانید احساس خود را نیز تغییر دهید. اگر به یک نتیجهٔ خوب بیندیشید، حتی پیش از دیدن نتایج خوشحال خواهید بود و اگر به یک نتیجهٔ بد فکر کنید احساس افسردگی خواهید داشت و انگیزه خود را حتی پیش از شروع کار از دست خواهید داد.
Juror #8
خندیدن، مغزتان را فعال و سرزنده نگه می‌دارد و تأثیر مثبتی بر موفقیت شما در تفکر انتقادی دارد. خندیدن را همچون شارژ کردن باطری مغز قلمداد کنید.
Juror #8
این فرایند تفکر انتقادی است که ترس‌های بی‌پایهٔ مردم را از بین می‌برد، ترس‌هایی که برخی از آن‌ها ناشی از تعصبات و پیش‌داوری‌های عمومی است.
Juror #8
هیچ فرهنگی عاری از باورها و رفتارهایی نیست که مخل پیشرفت یا مغایر عدالت باشند. بسیاری از فرهنگ‌ها دارای پیش‌داوری‌ها و نقاط ضعفی هستند که پذیرفتن آن‌ها بر اساس ارزش ظاهری می‌تواند مانعی در برابر موفقیت باشد. باید نقاط ضعف، تعصبات و پیش‌داوری‌های سنتی فرهنگ خود را کنار بگذارید و صرف‌نظر از الزامات فرهنگی، تفکر انتقادی را در پیش بگیرید.
Juror #8
نکتهٔ قابل‌توجه دیگر در تفکر انتقادی این است که داشتن آگاهی کافی نیست. باید بتوانید رویدادها و سایر حقایقی را که می‌دانید در یک ترتیب منطقی قرار دهید و بدانید چه نکته‌ای را در کجا و چرا بیان می‌کنید. در تفکر انتقادی باید مهارت تحلیل داده‌ها و مسائل واقعی را داشته باشید، طوری که اطلاعات شما برایتان معنادار شود. اگر بتوانید از آنچه می‌دانید به‌خوبی استفاده کنید، دانشی که دارید به سرمایه‌ای فوق‌العاده برای شما بدل خواهد شد.
نون صات
در تجارت، سیاست و حتی در زندگی شخصی بسیار خطرناک است که از اطلاعات به‌صورت خام استفاده شود. به همین دلیل، در پروژه‌های بزرگ، تیمی از افراد برای تحلیل اطلاعات موجود در فضای مناسب اختصاص می‌یابند تا از اطلاعات به نحو مطلوب استفاده شود. پس فکر می‌کنید مؤسساتی که اهداف بزرگ دارند چرا اندیشکده ایجاد می‌کنند؟
نون صات
مغز مسئول سلامت عاطفی شماست و در نحوهٔ ارتباط شما با جنس مخالف بسیار اثرگذار است.
amir.khan
اهمیت تفکر انتقادی به گفتهٔ فیلسوف باستانی انگلیسی، فرانسیس بیکن، تفکر انتقادی عبارت است از میل شدید به جستجوگری، درنگ برای تردید، اشتیاق به اندیشیدن، احتیاط در ادعا، آمادگی برای تعمق، دقت در ایجاد نظم میان پدیده‌ها و دوری از هر چیزی که موجب فریب می‌شود.
amir.khan
صفحه قبل۱۲صفحه بعد