آقای کثافت

دانلود و خرید آقای کثافت

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود   آقای کثافت  نوشته  محمدرفیع ضیایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
او به‌اندازهٔ کافی اهل نظافت بود؛ به‌طوری که آب از دست او نمی‌توانست بفهمد که باید به کجا پناه ببرد و چون نظافت از سر و روی این مادربزرگ کهنسال می‌بارید به احترام او، اسم آن یکی را گذاشتند نظافت. آن بانوی کهنسال که حتی آب را هم آب می‌کشید،
محمد
ممنون آقای درخت آقای درخت دیگر در میان ما نیست. آقای رودخانه، آقای پرنده، آقای آسمان با تکه‌های ابر پنبه‌ای. همه او را با نام محمدرفیع ضیایی می‌شناسیم؛ اما من دوست دارم او را با نام‌های دیگری صدا بزنم. نام‌هایی که هیچگاه در شناسنامه و کارت ملی و سندهای ثبتی به چشم نیامده و حتی بر سنگ مزارش نقش نبسته است.
سپیده
خاله‌خانم که در اصل، بزرگ خاله‌خانم‌های خانواده بود و کسی نمی‌دانست چند سالش است، عقیده داشت که اول آن یکی به دنیا آمده، بعد این یکی. البته یکی از عمه‌خانم‌های کهنسال خانواده که عمهٔ همهٔ عمه‌خانم‌های ایل‌وتبار بود، معتقد بود که نه، این‌طور نیست؛ بلکه اول این یکی به دنیا آمد و بعد آن یکی.
PARSA
آقای درخت در میان ما نیست؛ ولی ثمره‌هایش در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها طنازانه چشمک می‌زنند و ما را به خواندن دعوت می‌کنند. آقای درخت مثل «درخت بخشنده» ای است که «سیلور استاین» قصه‌اش را نوشته. او در تمام مراحل عمر و در تمام عرصه‌ها از جان خود مایه گذاشت و مدام هدیه داد و هرچه می‌داد گویی تمام نمی‌شد. آقای درخت کم توقع بود و بی‌منت می‌بخشید.
سپیده
هنرمندی که ساده بود و در اوج سادگی، پیچیدگی‌های زندگی را می‌جست تا با زبانی ساده بیان کند. گرچه فرصت نکرد این کتاب را مثل سایر کتاب‌هایش تصویرگری کند؛ اما چه خوب که دخترش لاله توانست کار پدر را دنبال کند. و چه خوب‌تر که همسر آقای درخت، خانم انصاف‌پور همت کرد و نگذاشت این اثر به فراموشی سپرده شود. ممنون آقای درخت سپاس آقای رودخانه متشکریم آقای آسمان آبی با تکه‌های ابر پنبه‌ای. فرهاد حسن‌زاده فروردین ۱۳۹۷
سپیده
چون نظافت از سر و روی این مادربزرگ کهنسال می‌بارید به احترام او، اسم آن یکی را گذاشتند نظافت.
سپیده
چون تا به یاد دارد، همه او را با احترام تمام، آقای کثافت صدا می‌کردند
سپیده
کبوترها نمی‌دانند مال کدام منطقه هستند
PARSA
صفحه قبل۱صفحه بعد