فهم فلسفه: اندیشه معاصر

دانلود و خرید فهم فلسفه: اندیشه معاصر

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود   فهم فلسفه: اندیشه معاصر  نوشته  رضا علیزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
اگر هیچ‌گاه عقاید دیگران و از جمله حکومت و نهادهای مذهبی را به چالش نکشیم خود را به مرجعیت کسی دیگر می‌سپاریم. آنگاه که این امر اتفاق افتاد جماعت به همرنگ شدن تمایل پیدا می‌کنند.
شاپور
بحران علم غربی بنا به عقیدۀ هوسرل علم غربی در بحرانی به سر می‌برد که علت آن فقدان اعتقاد به نفس ناطقه است
Jafar
چون بهانه به ما اجازه می‌دهد تقصیر را گردن وراثت، محیط و بخت بد بیندازیم. ما پدر و مادرمان و یا موقعیت خانواده‌ای را که در آن بار آمده‌ایم مقصر قلمداد می‌کنیم. در نظر سارتر چنین طرز تفکری متعلق به آدم‌های بزدل است.
مهدی
وقتی شما سیب می‌خورید، اختیار دست خودتان نیست که آن را با شکم هضم کنید یا با شُش. مجموعه‌ای از قوانین طبیعی وجود دارد که برای شما جای تصمیم‌گیری نمی‌گذارد، جز این‌که سیب را در معدۀ خود هضم کنید.
علی نوری
مواجهه با مرگ آزادمان می‌کند تا تمام و کمال خودمان باشیم.
علی نوری
زندگی بدون تلاش و مبارزه، کسالت‌بار و پیش‌پاافتاده و خالی است.
daniel_2035
نیچه اعتقاد داشت که اکثر انسان‌ها «ضایع و خراب» شده‌اند و بنابراین کوچک‌ترین تصوری از خود راستین ندارند. به علاوه چون توده‌ها از «نگرۀ گله‌ای» پیروی می‌کنند، هیچ اندیشۀ بدیعی از آنِ خودشان ندارند. آنها تنها «مدفوع متفکران بزرگ را جمع می‌کنند.»
علی نوری
آلبر کامو در ۴۶ سالگی بر اثر تصادف رانندگی جان باخت. چرخ عقب خودرو ترکیده و خودرو او با درخت تصادف کرده بود. کامو بلافاصله در این تصادف کشته شد. شگفت آن‌که او یک بار گفته بود هیچ مرگی را بی‌معناتر از کشته شدن در تصادف خودرو نمی‌تواند تصور کند.
علی نوری
فضیلتی در زنان نمی‌دید. او در مورد زنان می‌گفت: «آنان هنوز لایق دوستی نیستند؛ آنها هنوز گربه یا پرنده یا در بهترین حالت گاو هستند. مردان را باید برای جنگ تعلیم داد و زنان را برای بازآفرینی سلحشوران. هر کار دیگری بلاهت است.» و نیچه به سلحشوران توصیه می‌کند: «اگر سراغ زنان می‌روی تازیانه را فراموش مکن.»
علی نوری
مسیحیت در غرب را مثالی از نگرۀ گلّه‌ای می‌شمارد. «من مسیحیت را مهلک‌ترین و گمراه‌کننده‌ترین دروغی می‌انگارم که تا کنون وجود داشته است.... مسیحیت به دنبال این است که عیوب زندگی _ افراد معلول و بیمار و رنجور _ را زنده نگاه دارد.»
علی نوری