۴٫۱ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود   ۴۰ فکر سمی  نوشته  شمس‌الدین  حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

اینکه چگونه رفتار می‌کنی، مهم‌تر ازاین است که چه کسی هستی.
Elham
«کمال‌گرایی اغلب به ناکامی و ناامیدی منجر می‌شود.» «برخی چیزها تنها لازم است به اندازه‌ی کافی خوب باشند.» «اگر هدف خیلی بالا را در نظر بگیری، به آن نمی‌رسی.» «لذت ناشی از انجام کار از نتیجه‌ی کار مهم‌تر است.» «همیشه مجبور نیستم تمام تلاشم را بکنم.»
majid EN
تلقین‌‌های اصلاحی «صداقت بیشتر اوقات، اما نه همیشه، بهترین روش است.» «چیزی به عنوان صداقت افراطی یا وسواسی وجود دارد.» «نوع نادرستی از صداقت می‌تواند مخرب باشد.» «صداقت محض به اندازه‌ی دروغگویی‌ وقیحانه بد است.» «هیچ کس نباید تمام زوایای خصوصی زندگی‌ام را بداند. من مستحق مقداری حریم خصوصی هستم!» «صداقتی که به دیگران آسیب بزند، فضیلت نیست.» باور مثبت مخالف این باور عشق بهترین روش است، نه صداقت مطلق.
سعید دونقطه دی
ما به دیگران آموزش می‌دهیم که چطور با ما رفتار کنند.
سید علی طبیبی
«نه» گفتن به اشخاصی که با آنان ارتباط صمیمانه دارید، مخرب است مگر اینکه دلیل خوبی داشته باشید. والدین اغلب با گفتن «نه» به بچه‌هایشان، بدترین اشتباه را مرتکب می‌شوند درحالی‌که جواب مثبت دادن یا حداقل گفتگو با کودک، به نفع همه است
Mohammd Zamani
«با دیگران منصفانه رفتار کن، اما بر این موضوع که آن‌ها نیز با تو منصفانه رفتار کنند، اصرار بورز.»
سید علی طبیبی
موضوع مهم و تکراری در سراسر این کتاب این است که روش‌های تنبیهی به ندرت سودمند است.
HSN KH
برای تغییر دادن زندگی‌ات، منتظر درک گذشته نمان، در زمان حال کاری بکن.
فاطمه کمالی
هرچه بایدها، بایست‌ها و الزام‌های بیشتری داشته باشیم، کمتر خوشحال خواهیم بود. بایدها، بایست‌‌ها و الزام‌ها، تفکر خشک و مطلق‌نگرانه‌ای را به وجود می‌آورند که فرصت گفتگو و مصالحه را کاهش می‌دهند. تحمیل بایدها، واکنش‌های دفاعی و پرخاشگرانه، و خشک مغزی به بار می‌آورد.
Elham
بیاموزید که به خودتان اجازه دهید در هر لحظه از روز با سرعت تمام تلاش نکنید. در عوض، تلاش کنید شایسته باشید. تمام سعی خود را به کار گیرید. درک کنید روزهایی وجود دارند که احساس مریضی می‌کنید، با مشکلی شخصی دست به گریبانید، یا متوجه می‌شوید کاری که در حال انجامش هستید چندان هم مهم نیست. وقتی از فشار کمال‌گرایی‌ رها شوید، از کار لذت بیشتری خواهید برد و نتیجه خوب یا شاید عالی شود. در واقع، وقتی توقعاتتان از حد کمال پایین‌تر بیاید، شما اغلب رضایت زیادی از کار خواهید داشت.
Mohammd Zamani