با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شادی

دانلود و خرید کتاب صوتی کتاب شادی

شادی پایدار در دنیای متغیر

۳٫۴ از ۳۳ نظر
۳٫۴ از ۳۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کتاب شادی  نوشته  دالایی لاما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب صوتی کتاب شادی

کتابچه شادی چکیده‌ای از مهم ترین مطالب کتاب شادی از دالایی لاما، رهبر دینی بودائيان تبت و دزموند توتو اسقف اعظم و برنده صلح نوبل ۱۹۸۴ است. نویسندگان در این کتاب از شادی پایدار در دنیای متغیر سخن می‌گوید.

درباره کتاب شادی

 در این کتاب نظرات دالایی ‌لاما و توتو و توصیه‌هایشان درباره شادی را می‌شنوید:

آیا واقعا می‌شود در مواجهه با مشکلات هر روزه شاد بود؟ و چطور می‌توانیم شاد باشیم وقتی انسان‌های زیادی در رنج هستند؟

شادی، طبیعت ماست و ضروری است هر کس متوجه این نکته شود. منبع نهایی شادی در درون ماست. متاسفانه، خیلی چیزها شادی ما را تضعیف می‌کنند و تنها ما هستیم که شادی را برای خود می‌سازیم. ما تقریبا تمام رنج خود را، خودمان می‌سازیم. به همین شکل توانایی ساختن شادی بیشتر را هم داریم.

شادیِ پایدار، با جستجوی هیچ هدف یا دستاوردی پیدا نمی‌شود. در شهرت و ثروت وجود ندارد. شادی تنها در قلب و مغز آدمی سکونت دارد، شادی همینجاست و ما امیدواریم شما همینجا پیدایش کنید. هر روز شانسی دوباره برای شروعی تازه است. هر روز، روز تولد شماست.

راهِ شفا دادنِ ناراحتیِ خودمان، مشخصا توجه به احساسِ درد دیگران است. هر چه بیشتر به دیگران توجه می‌کنیم، شادیِ بیشتری تجربه می‌کنیم، و هر چه بیشتر شادی را تجربه می‌کنیم، بیشتر می‌توانیم دیگران را شاد کنیم. هدف این است که تنها برای خود شادی خلق نکنید. شادی، مسری است. همچون عشق، بخشندگی و مهربانی.

آرامش باید از درون برخیزد. اگر ما صلح درونی نداشته‌باشیم، نمی‌توانیم سفیر صلح باشیم. همچنین، اگر شادی مضاعف را برای زندگی‌های خودمان نخواهیم، نمی‌توانیم دنیا را به جایی شادتر و بهتر تبدیل کنیم.

بعد از اینکه هرکدام از ما متفکر، دانشمند، محصل، متخصص مراقبت‌های بهداشتی، کارمندان اجتماعی و کنشگر شدیم، مسیری که بی‌شک برای تغییر دنیا لازم است، آموزش مهربانی خواهد بود. فرهنگ ما به اندازه‌ی کافی شفقت، مهربانی و احترام واقعی برای سلامتی دیگران در خود جای نداده‌است. به همین دلیل اکثر آدم‌ها دید مشابهی نسبت به گونه‌ی بشر دارند.

 شنیدن کتابچه شادی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 هرکسی که به دنبال شادی و معنای آن در زندگی است می‌تواند از توصیه‌های این کتاب بهره‌مند شود.


نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت
زمان۰
قابلیت انتقالدارد
حجم۰ مگابایت