دانلود رایگان کتاب صوتی ضلع ششم: حسین علی با صدای حامد حجتی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب صوتی ضلع ششم: حسین علی

کتاب صوتی «ضلع ششم: حسین علی» اثری است از حامد حجتی و سید جواد شرافت و احمد علوی و مرتضی حیدری‌آل کثیر و جواد الهی پور و نوید پورمرادی و احمدجواد نوآبادی که در گروه فرهنگی هنری یم منتشر شده است. این اثر دفتر دهم از هفتاد و دو شعر عاشورایی است و شاعران این دفتر هرکدام اثر خود را می‌خوانند.

درباره کتاب صوتی ضلع ششم: حسین علی

مجموعه شعر صوتی ضلع ششم دربردارندهٔ هفتاد و دو شعر عاشورایی در ۱۰ دفتر است که گروه فرهنگی هنری یم آن را به مناسبت فرارسیدن محرم ۱۴۴۵ هجری‌ قمری منتشر می‌کند. دفتر دهم این کتاب شعر صوتی به نام حسین علی شامل اشعاری است که برای حسین ابن علی علیه السلام، سروده شده است. در این دفتر سید جواد شرافت، احمد علوی، جواد الهی پور، مرتضی حیدری آل کثیر، نوید پور مرادی، حامد حجتی و احمدجواد نوآبادی اشعار خود را می‌‌خوانند.

واقعهٔ کربلا جنگی بود که در تاریخ ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری قمری (برابر با ۱۳ اکتبر ۶۸۰ میلادی) اتفاق افتاد. روز نبرد به روز عاشورا معروف شده است. این جنگ میان سپاه کم‌تعداد «حسین بن علی»، نوهٔ پیامبر اسلام و سپاه اعزامی از سوی «یزید»، خلیفهٔ اموی و در نزدیکی محلی به نام «کربلا» رخ داد. دلیل «یزید بن معاویه» برای جنگ، بیعت‌نکردن حسین بن علی با او بود. در مقابل حسین بن علی حکومت و زمام‌داری یزید بن معاویه را غیرشرعی و غیرقانونی می‌دانست؛ حکومتی که برخلاف پیمان صلح «امام حسن مجتبی» و «معاویه بن ابی‌سفیان» بود و به‌شکلی مورثی به یزید رسیده بود. امام حسین (ع) حکومت اموی را ظالم و گمراه می‌دانست و برای تغییر جهت جامعهٔ اسلامی به‌سوی مسیری دیگر قیام کرد.

این واقعه سرشار از حاشیه‌ها و خرده‌روایت‌هایی دردناک است که طی قرن‌ها به شیوه‌های گوناگون روایت و بازتعریف شده است. از این واقعه بارها و بارها برای تولید آثار ادبی (داستان، رمان و شعر)، نمایشی (فیلم سینمایی، سریال‌های تلویزیونی، نمایش و تئاتر)، موسیقی و هنرهای تجسمی در ایران و کشورهای دیگر برداشت و اقتباس شده است.

دانشنامهٔ اسلام، از جمله ویژگی‌های بارز اخلاقی امام حسین (ع) را بردباری، تواضع، فصاحت و در نهایت صفاتی می‌داند که از رفتارهای وی می‌توان برداشت کرد؛ مانند خوارشمردن مرگ، بیزاری از زندگی ننگین، غرور و... در بسیاری از روایات، به شباهت امام حسین (ع) به حضرت محمد (ص) اشاره شده است. امام حسین (ع) در مدینه به بخشندگی معروف بود و غلامان و کنیزانش را در صورت مشاهدهٔ خوش‌رفتاری آزاد می‌کرد. گفته شده است که امام حسین (ع) به معلم فرزندانش مال و پوشاک فراوان هدیه داد و دهانشان را پر از دُر کرد؛ درحالی‌که اذعان می‌داشت که این، جبران‌کنندهٔ ارزش کار معلم نیست. مردی شامی، یک بار به امام حسین (ع) و امام علی (ع) ناسزا گفت، اما حسین (ع) از او درگذشت و او را مورد مهربانی و لطف خود قرار داد. امام حسین (ع) امام سوم شیعیان و شخصیتی تاریخی و جهانی است.

کتاب صوتی ضلع ششم: حسین علی را به چه کسانی پیشنهاد می‌شود

این اثر به دوستداران مطالعهٔ اشعار عاشورایی پیشنهاد می‌شود.

نظرات کاربران

کاربر ۲۱۱۹۰۳۲
۱۴۰۲/۰۴/۳۰

بسیار عالی

mh.norouzi
۱۴۰۲/۰۴/۳۱

هر چه تکرار شود نام تو تکراری نیست

پیچک سبز
۱۴۰۲/۰۵/۰۱

یا حسین علیه السلام

حسین ارزن زرین
۱۴۰۲/۰۴/۲۹

خوبه توصیه میکنم شما هم گوش کنید. سه خواننده اول خیلی صدای خوبی دارن با لحنی غم انگیز میخونن و ...

کاربر ۶۲۴۹۲۰۰
۱۴۰۲/۰۵/۲۷

خداوند ظالمان پیشین را لعنت و ظالمان فعلی جهان را به حق خون مظلوم و مظلومان کربلا نابود کند .و حق وحقیقت را پیروز بگرداند.

M.H
۱۴۰۲/۰۵/۱۴

سروده ها پر معنا و زیباست و خوانش ها حزن انگیز و زیبا . اجر ناشر و مجری ها با حضرت حق

کاربر 7531008
۱۴۰۲/۰۸/۲۳

حجت اللها کم نظیر بود احسنت.

محمد صادق کریمی
۱۴۰۲/۱۰/۰۵

سوال داشتم نوشته بود فایل قابل انتقال چجوری میشه انتقالش داد؟

کاربر 8542386
۱۴۰۳/۰۲/۱۹

عالیه ، توصیه میکنم

Taha Shamsi
۱۴۰۲/۱۰/۰۵

عالی بود حتما گوش کنید خیلی آرامش بخش است

زمان

۲۸ دقیقه

حجم

۳۷٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

دارد

زمان

۲۸ دقیقه

حجم

۳۷٫۱ مگابایت

قابلیت انتقال

دارد

قیمت:
رایگان