دانلود کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی با صدای علیرضا شریعتی | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی

دانلود و خرید کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول

درمان به روش مثنوی معنوی مولانا

۴٫۵ از ۲۸ نظر
۴٫۵ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول

کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول از مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی و با صدای علیرضا شریعتی است و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. با شنیدن این کتاب با درمان به روش مثنوی معنوی مولانا آشنا شوید.

درباره کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول

«مرد احول و دوبینی آنچه که یکی‌ست»

نگرش عرفانی و معنوی همه پیامبران الهی را به استناد اینکه همگی از سوی یک خدای واحد فرستاده شده‌اند، یکسان می‌داند. مولانا در قرن هفتم، با محور قراردادن این حقیقت، داستان «مرد احول» را در دل دیگر داستان‌های مثنوی گنجانده و امروز نیز بخش دیگری از مجموعه صوتی «جزیره مثنوی» به کوشش علیرضا شریعتی، با بیانی ساده و البته نگاهی متفاوت‌‌، پیش روی شما قرار گرفته است تا از مسیری هموارتر به درک این معنی نائل بیاییم؛ زیرا به قول همین اثر:

ای برادر قصه چون پیمانه‌ایست

معنی اندر وی مثال دانه‌ایست

علیرضا شریعتی که به درمان به روش مثنوی مولانا اعتقاد دارد کار ساده‌نویسی و روایت این اثر را به انجام رسانده تا به این ترتیب شما یک متن منظوم کهن را با سهولت و راحتی بیشتری درک کنید.

برای مثال، در بخشی از این اثر صوتی می‌شنویم:

«استادکاری شاگردی داشت که احول بود. روزی از این شاگرد خواست شیشه‌ای را از اتاق دیگر برایش بیاورد. شاگرد به طبیعت لوچ بودن خود آن شیشه را دو شیشه دید و از استاد پرسید: کدام یک را بیاورم؟

استاد گفت آنجا دو شیشه نیست، یکیست، همان را بیاور...»

همین گره‌افکنی اولیه در داستانی که مولوی آن را تعریف می‌کند، دلیلی است تا ادامه این حکایت را شنید و از حکمتی که مولوی آن را در خلال داستان‌هایش بیان می‌کند، در زندگی استفاده کرد.

ویژگی مهم این اثر شنیدنی، این است که در آن، صرفا یک داستان بیان نمی‌شود. بلکه، دکتر علیرضا شریعتی با نگاهی متفاوت، درمانی برای دردهای زندگی و احوال روزگارمان بیان می‌کند.

در این حکایت، مولوی مرض دوبینی چشم را استعاره از باورهای متعصبانه گرفته است تا ما رو به مفهوم وحدت‌گرایی سوق دهد؛ کما اینکه پادشاه نصرانی‌گداز، یکی از شخصیت‌های مشهور اشعار مولانا نیز همیشه موسی و عیسی را دو وجود جدا از هم می‌دید و فقط به حس‌های خود تکیه داشت و اتحاد جان و روح پیامبران را نمی‌دید و نمی‌فهمید. این حکایت نقد همین کوته‌بینی است.

شنیدن کتاب صوتی جزیره مثنوی؛ مرد احول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران شاهکارهای کلاسیک ادبیات ایران پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

کاربر ۱۱۰۳۰۷۹
۱۴۰۲/۰۲/۰۲

ن بسیار از این چند قسمتی از داستان های مثنوی که آقای علیرضا شریعتی روایت کرده اند لذت بردم، امیدوارم قسمت های بیشتر و بیشتری رو روایت و منتشر کنند

عبدالمهدی خواجه
۱۴۰۲/۰۳/۰۴

صدای گوینده و لحن خوانش مثنوی بسیار جذاب است و توضیح گوینده، درک مطلب را ساده‌تر کرده است.

کاربر ۸۶۸۸۷۶
۱۴۰۲/۰۳/۰۵

کاش آثار ادبی دیگه هم به این خوبی دردسترس بود.

Mohammad Bagheri
۱۴۰۲/۰۳/۰۵

مجموعه ارزشمند جزیره معنوی، ساده سازی و بیان خوب داستان های مثنوی با گویندگی و تنظیم خوب کتاب صوتی و محتوایی عالی که بحثی در اون نیست. برای آشنایی دوستان به نظرم بهتره این مجموعه داستان با این ترتیب گوش داده

- بیشتر
مهدی
۱۴۰۲/۰۳/۰۴

دانش رسانه ای بسیاری در این داستان هست. تاثیر گذاری بر احساس فرد با تکیه بر تحریکات شهوانی که امروزه در رسانه های معاند رایج است. تاثیر پذیری خود شخص که در اینجا مرد احول معرفی شده است. بسیار حکمت

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹٫۳ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۰ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹٫۳ مگابایت