با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین اثر سید محمدعلی ابطحی

دانلود و خرید کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین  نوشته  سید محمدعلی ابطحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین

کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین خاطرات روزهای کرونایی ایران به روایت محمدعلی ابطحی است که هم کار نویسندگی و هم گویندگی این اثر را برعهده داشته است. این کتاب صوتی را نوار با کمک نشر روزنه منتشر کرده است. نویسنده خاطرات خود را با زبانی طنز  بیان کرده و با همین لحن از اخبار و رویدادهای آن روزها می‌گوید و به شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی نیز انتقادهایی می‌کند.

درباره کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین

محمدعلی ابطحی این خاطرات را با زبان طنز و طعنه و لطیفه های متداول دوران کرونا به نگارش درآورده و علاوه بر مشاهدات اجتماعی خود، گریزی به دنیای سیاست و رجال سیاسی نیز زده و حاشیه‌هایی از رویدادها و وقایع خبری که در این دوران به طور برجسته جلوه نمودند نیز ارائه کرده است. به سبب قالب نگارش کتاب که خاطره نویسی و روزمره نگاری بوده، فضای کتاب بسیار صمیمی و گرم است و به دلیل بیان ساده و دور از تکلف آن بسیار شیرین و خواندنی و شنیدنی جلوه می کند. به سبب ماهیت درگیر کننده و شرایط بحرانی که کشورمان و دیگر کشورهای جهان درگیر آن بود، ممکن است رویدادهای اجتماعی و سیاسی مختلفی در میدان دید ما قرار نگرفته باشند؛ بنابراین شنوندگانی که می خواهند گوشه چشمی به این وقایع و همچنین مقایسه ای از ابتدای اعلام رسمی کرونا با امروز و برهه‌های پیش رو داشته باشند، این اثر را بسیار مفید و جذاب خواهند یافت.

زمانی که محمدعلی ابطحی نگارش این خاطرات را آغاز کرد، هرگز گمان نمی‌برد که به چنین معضل جهانی و دراز مدتی تبدیل گردد و این بیماری را نیز یک مهمان چند روزه تصور می کرد. غافل از اینکه این مهمان آمده که بماند و قصد رفتن هم ندارد! تا جایی که نویسنده به نوشتن از کرونا و دیگر شیاطین هم خاتمه می‌دهد و ویروس هنوز که هنوزه گریبان‌گیر صاحب خانه است.

این فعال سیاسی و فرهنگی، به بهانه انتشار کتاب از کرونا و دیگر شیاطین، متن زیر را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد:

«از روزی که کرونا رسما اعلام شد، هر روز خاطرات روزانه نوشتم.

آن موقع گمان می‌کردیم مهمان چند روزه است.

دو ماه هر روز نوشتم که فهمیدم ما ول کردیم ولی کرونا قصد ول کردن ندارد.

مجموعه آن خاطرات را در کتابچه‌ای، نشر روزنه منتشر کرده است.

نوع نگاه روزانه ابتدای کرونا، سیاست، طنز، جوکهایی که متداول بود، تماس با آدم‌های سیاسی. حاشیه بر وقایع و اتفاقات خبری روزانه و ... در این خاطرات است که هرچه بگذرد، شاید تاریخی‌تر شود.

خلاصه از باب این‌که هیچ عطاری نمی‌گوید دوغ‌مان ترش است، کتاب خواندنی شده است.»

درباره محمدعلی ابطحی

این وبلاگ‌نویس، سیاستمدار و نویسنده روحانی در سال 1338 در مشهد به دنیا آمد. او طبق سنت خانوادگی بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی به مدرسه علوم دینی رفت و در سال 1355 خارج فقه را با موفقیت پشت سر گذاشت. سیدمحمدعلی ابطحی در سال 1358 به عنوان مدیر برنامه‌های صداوسیمای مشهد فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 1367 در این رشته فعالیت خود را ادامه داد.

وی در دوران وزارت محمد خاتمی معاون بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و بعد از استعفای خاتمی او هم از سمت خود بیرون آمد. ابطحی در حال حاضر ریاست مؤسسه گفتگوی ادیان را بر عهده دارد و عضو مجمع روحانیون مبارز نیز است. از جمله آثار دیگر این روحانی و وبلاگ‌نویس می‌توان به «برای دلم»، «بی نقاب»، «ما باختیم»، «هاله هسته‌ای» و «الاحقر فداتون» اشاره کرد.

کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

به کسانی که به این موضوعات علاقه‌مند هستند، توصیه می‌کنیم این کتاب صوتی را از دست ندهند: نوشته‌های طنز، خاطرات روزانه، نوشته‌هایی با مضمون انتقاد به شرایط سیاسی و اجتماعی، نگاهی متفاوت به کرونا و تبعات آن، دست‌نوشته‌های افراد فعال (یا سابقاً فعال) در سمت‌های اجرایی کشور و...

بخشی از کتاب صوتی از کرونا و دیگر شیاطین 

کرونا که تمام شدنی نیست.

دیشب به آقای خاتمی زنگ زدم. برای تبریک عید. حسابی مشغول نوشته هایش هست. تبادل اخبار کرونا گرفته ها هم کردیم.

به پیر کمر خمیده اصلاحات، بهزاد نبوی، هم برای تبریک عید تولد مولا زنگ زدم. قرار گذاشتیم بعد کرونا دیداری تازه کنیم. تا کرونا چه خواهد شد!

باور کنید این ویروس کرونا اگر فراماسیون نباشد، حتما سکولار است. نه تنها نماز جمعه های ما را تعطیل کرد و کعبه را خالی، بلکه پاپ را هم مجبور کرد امروز بدون مشتری و آنلاین مراسم یکشنبه واتیکان را برگزار کند.

روز پدر تاریخی بود. امروز با بچه ها و نوه ها در فضای باز قرار گذاشتیم. با فاصله با هم دیدار کردیم. بدون بوس و حتی گاز!

یکبار حتی هادی به طرفم آمد، فرار کردم. مثل قیامت همه از هم فرار می کنند. چه تجربه عجیبیه.

مردم خیلی به فکر مشکلات حکومت هستند ها. نوشته بودند به اوکراینی ها بگویید جعبه سیاه را گذاشتیم قم، بیایید بگیرید. چه مظلومانه در هواپیما پودر شدند. خدا صبر بده خانواده هاشان را. انگار فراموش شدند.

می گم این چه جوریه تو اروپا مسابقه های فوتبال با جمعیت برگزار می شه؟ درسته خارجه ولی بدآموزی دارد. یکی بهشون بگه مراقب باشند. مثل ما غافلگیر نشوند.!

فیلم ساخت آمریکا را هم دیدم.

خداوکیلی همدلی های هیئتی و بسیجی برای کمک به کرونایی ها و ضدعفونی کردن خیابان ها کار قشنگی است. دیشب فیلم کارهاشان را در اخبار ایران دیدم. این مهربانی ها فلسفه اولیه بسیج بود. الهی همین جور مهربان و مردمی باشند همیشه.

با صدای سید محمدعلی ابطحی

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۶٫۸ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۶٫۸ مگابایت