با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی

دانلود و خرید کتاب بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی  نوشته  علیرضا هوشمندزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی

کتاب بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی نوشته علیرضا هوشمندزاده به بررسی راه‌های بهره‌وری آب پرداخته و راهکارهایی عملی در این زمینه معرفی کرده است.

با توجه به اینکه قسمت عمده آب استحصالی از منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مصرف می گردد و همچنین راندمان مصرف آب در این بخش در کشور کمتر از ۴۰ درصد است استفاده بهینه از منابع آبی به عنوان محور اصلی توسعه کشاورزی باید مو رد توجه قرار گیرد در این راستا مدیریت آبیاری در سایه افزایش بهره وری آب و کاهش هزینه های اقتصادی از اهمیت بالایی در توسعه پایدار کشاورزی برخوردار است. 

استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار، اعمال کم آبیاری، استفاده از گیاهان کم آب خواه و سایر روش های مدیریتی از جمله راهکارهای موثر در نیل به این هدف است. به طور کلی کتاب حاضر مطالب تئوری، عملی و شبیه سازی را از نظر استراتژی مدیریت آبیاری مورد بحث قرار داده و سعی شده است تا با تکیه بر مزایای روش آبیاری قطره‌ای و همچنین اعمال مدیریت هایی نظیر کم آبیاری راهکارهایی نوین جهت بهبود کارایی مصرف آب کشاورزی در سطح کشور ارائه داد و با بیان اصول اولیه مدیریت آبیاری، اصول طراحی دقیق سیستم های آبیاری قطره ای و اصول اعمال کم آبیاری گامی هر چند اندک در راستای پیشرفت بخش کشاورزی برداشت.

خواندن کتاب بهره وری آب در سایه راهکارهای عملی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 متخصصان مهندسی منابع آبی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۸۲-۸۲۵-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۸۲-۸۲۵-۳