با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اثر مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضاییه

دانلود و خرید کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  نوشته  مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضاییه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی این کشور را بر اساس اصول و ارزش های اسلامی بنیان می‌نهد و چگونگی رابطه بین قوای سه‌گانه مجریه، مققنه و قضائیه را مشخص می کند.

درباره کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در همه پرسی سال ۱۳۵۸ تصویب شد و در سال ۱۳۶۸ مورد بازنگری قرار گرفت. این بازنگری شامل تغییراتی در بخش مربوط به رهبری، تغییر ساختار ریاست جمهوری و حذف نخست وزیری، تغییر در ساختار قوه قضائیه و سرانجام اضافه شدن دو فصل جدید مربوط به امنیت ملی و اصلاحات بعدی در قانون اساسی.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شامل چهارده فصل و ۱۷۷ اصل است. فصل اول درباره اصول کلی و فصل دوم درباره زبان رسمی، خط، تقویم و پرچم کشور است. فصل سوم و چهارم و پنجم درباره حقوق مردم، اقتصاد و حاکمیت ملی است. فصل ششم و هفتم درباره مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستاست. فصل هشتم درباره رهبری و شورای رهبری می باشد. فصل نهم و دهم درباره قوه مجریه و سیاست خارجی است. فصل یازدهم تا چهاردهم به ترتیب درباره قوه قضائیه، رادیو و تلویزیون، شورای عالی امنیت ملی و چگونگی بازنگری در قانون اساسی است. این کتاب نظریات تفسیری شورای نگهبان، آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عالی کشور، آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری و نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه را شامل می‌شود.

خواندن کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و دانشجویان حقوق پیشنهاد می‌کنیم


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
محمد جواد
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

خوبه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۸۰-۰۶۸-۶
تعداد صفحات۱۱۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۸۰-۰۶۸-۶