با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در جست‌و‌جوی خویشتن

دانلود و خرید کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن  نوشته  سیده فاطمه پورگیر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن

کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن نوشته سیده فاطمه پورگیر داستان پسری است که در خانواده‌ای نیمه ایرانی نیمه فرانسوی به دنیا آمده است و از زندگی‌اش حکایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن

سیده فاطمه پورگیر در کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن داستان فرزند یک خانواده‌ی نیمه ایرانی، نیمه فرانسوی را نوشته است. او با مادری ایرانی و مسلمان و پدری فرانسوی که برای ازدواج با مادر مسلمان شده است، در پاریس زندگی می‌کند. شرطی که مادر برای ازدواجش داشت، مسلمان شدن پدرش بود و او هم از روی عشق این شرط را قبول کرد. اما فرزنداشان، که داستان را از زبان او می‌شنویم، هنوز نتوانسته است این موضوع را بپذیرد. او در تلاش است تا خود و هویت واقعی‌اش را پیدا کند. بفهمد که کیست، چرا به دنیا آمده و قرار است در دنیا چه‌کاره شود؟ 

کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از خواندن داستان‌های نویسنده‌های ایرانی لذت می‌برید، کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن نظرتان را به خود جلب می‌کند.

بخشی از کتاب در جست‌و‌جوی خویشتن

مادرم مسلمان است و من زبان فارسی را از او به ارث برده ام. پدرم فرانسوی است و سال‌ها پیش، برای پیدا کردن راز خوب رشد کردن گیاهان، با عموی مادرم که در ایران بود دیدار کرد و همان جا مادرم را در گلخانه‌ای مشغول کاشتن گل‌های رنگی شمعدانی و داوودی دید. از او خوشش آمد و خواستگاری کرد.

تنها شرط مادرم برای ازدواج، مسلمان شدن پدرم بود. پدرم هم آن قدر عاشق مادرم شده بود که قبول کرد و آن‌ها ازدواج کردند و به پاریس آمدند. پدرم تاجر بزرگی است و به پرورش گیاهان زینتی بسیار علاقه‌مند است. در باغی که ارث پدری اش است کشاورزی می‌کند و فرد ثروتمند و تاجری خوش نام و نشان است.

مادرم دانه‌های تسبیح را یکی یکی می‌انداخت و خدا را به خاطر این همه زیبایی شاکر بود. بر خلاف مادرم، چندان اعتقادی به دین اسلام ندارم، اما مادرم این موضوع را هرگز نباید بفهمد. قطعاً دل شکسته خواهد شد. ٔو من سعی دارم همیشه وانمود کنم که دین را پذیرفته ام.هرچند مزه تلخ اجبار را حس می‌کنم اما در آخر چه باید کرد؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آسمان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

سوژه جدید نبود اما فقط سادگی متن و صمیمیت نویسنده تاثیرگذار بود. کاش کمی بیشتر به موضوع پرداخته میشد و داستان بیشتر ادامه پیدا میکرد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۱-۹۵-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۱-۹۵-۵