با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مبانی سنجش از دور کاربردی

دانلود و خرید کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی

مرکز سنجش از دور کانادا

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی  نوشته  مرکز سنجش ازدور کانادا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی

کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی کتابی است که در مرکز سنجش از دور کانادا تدوین شده و خلیل ولی‌زاده کامران و مصطفی مهدوی فرد آن را ترجمه کرده‌اند. سنجش از دور به معنای کسب اطلاعات در مورد پدیده‌ای بدون ارتباط فیزیکی با آن موضوع است.

 درباره کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی

 سه حس ما از مجموع پنج حس از طریق سنجش از دور از محیط پیرامون ما اطلاعات کسب کرده و به مغز ارسال می‌کنند. چشم ما بعنوان یک سنجنده در باند مرئی نیز دقیقا مکانیزمی شبیه سنجنده‌های ماهواره‌ای داشته و از طریق مغز تمام اعمال پردازش و تفسیر تصاویر دریافتی را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر از زمانی‌که فردی چشم به این جهان می‌گشاید عمل سنجش از دور انجام می‌دهد و شاید اولین علمی است که هر انسان یاد می‌گیرد. اما سنجش از دور به مفهوم استفاده از تصاویر ماهواره‌ای علم و هنری است که به تازگی بشر به آن دست یافته و در هر حال حاضر یکی از علومی است که از اصطلاح علوم جدید برای آن یاد می‌شود.

 پیشرفت‌های بشر در ارسال سکوهای فضایی مانند ماهواره به فضا و به همراه پیشرفت‌های کامپیوتری، به وجود آمدن نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و تکنولوژی‌هایی مانند GPS باعث شده است تا علم سنجش از دور در زمره علوم مترقی و دارای آینده بسیار روشن قرار گیرد.

نیاز مبرم دانشجویان مبتدی و کسانی که خواهان یادگیری تئوری علم سنجش ازدور هستند انگیزه ترجمه این کتاب است، . این کتاب مفاهیم اولیه و مقدماتی سنجش از دور را به سادگی برای مخاطبین بیان می‌کند.

 خواندن کتاب مبانی سنجش از دور کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مطالعه این کتاب به همه محققین علوم زمین که خواهان دریافت مفاهیم اولیه‌ای از علم سنجش از دور هستند توصیه می گردد.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
alireza453
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

کتاب خوبیه موضوعاتش خوبه ولی ترجمه بعضی قسمت ها اصلا نمیشه فهمید چی نوشته. در کل خوبه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۹-۶۴۷-۳
تعداد صفحات۲۷۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۹-۶۴۷-۳

تجربه بهتر در اپلیکیشن