کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 "کبد، غدد و مجاری صفراوی" اثر دوریس اسمیت سودارثoff

کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 "کبد، غدد و مجاری صفراوی"تعداد صفحه‌ها۲۴۶ صفحه

دسته‌بندی
پزشکی عمومی۱ مورد دیگر

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 "کبد، غدد و مجاری صفراوی"

معرفی کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 "کبد، غدد و مجاری صفراوی"

کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " که با نام اصلی Nursing,surgical Suddarth`s textbook of medicine مشهور است، یک منبع جدید و معتبر در پرستاری داخلی است. این کتاب یکی از منابع آموزشی مهم برای دانشجویان پرستاری است که به بیان نکات مرتبط با جراحی های اندام های داخلی پرداخته است.

کتاب حاضر یعنی، "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث "کبد، غدد و مجاری صفراوی" ، نوشته‌ی لیلیان شولتیس شولتیس برونر و دوریس اسمیت سودارس است. دکتر محمدرضا عسگری (استادیار گروه پرستاری داخلی و جراحی ،عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان) مدیریت تدوین و نظارت آموزشی و معصومه نیشابوری (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان) ترجمه و تلخیص این کتاب را بر عهده دارند وتوسط انتشارات بشری چاپ رسیده است.

فهرست مطالب شامل 4 فصل است و عناوینی زیر در آن بیان شده اند: ارزیابی و درمان بیماران، بررسی و درمان بیماران مبتلا به دیابت، بررسی و مراقبت از بیماران مبتلا به دیابت. مواردی چون هیپرتانسیون ورید پورت، سیروز و سرطان کبد، آنسفالی کبدی و کما، پانکراس اگزوکرین و اندوکرین، کیست های پانکراس و تومور های مولد زخم، سندرم کوشینگ، گلوکوکورتیکوئید ها و مینرالوکورتیکوئیدها، کلسی تونین، بحران تیروتوکسیک و رتینوپاتی دیابتی، نفروپاتی و هیپوگلایسمی، در زیرمجموعه ی هر یک از این فصول ذکر شده اند. در ابتدای هر فصل، جدولی تحت عنوان فرهنگ لغت ارائه شده که شامل ترمینولوژی مباحث آن فصل می باشد. سپس کلیات آناتومیکال و فیزیولوژیکال را ذکر کرده و در آخر به بیان پاتولوژی و سیر بیماری پرداخته است.

مطالعه‌ی کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث "کبد، غدد و مجاری صفراوی" را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری هستند که از این کتاب می توانند به عنوان منبعی خلاصه و فشرده جهت بررسی مهم ترین نکات جراحی های ارگان داخلی استفاده کنند.

سایر کتاب‌های دوریس اسمیت سودارث

مشاهده همه

نظرات کاربران

کاربر ۴۷۶۷۰۴۰
۱۴۰۱/۰۴/۲۵

اصلا متن معلوم نیست

دانشکده پرستاری
۱۴۰۰/۰۱/۱۰

آموزش پرستاری به روش کسر: ک= کاهش حجم اطلاعات س= ساده‌سازی اطلاعات ر= رنگ آمیزی اطلاعات شعار ما اینه: آموزش باید ساده، لذت‌بخش و کارآمد باشه! @nursing_colleg آیدی کانال تلگرام ما

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است